Stetoskopy 3M™ Littmann®

Stetoskopy 3M™ Littmann®

3M™ Littmann® to jeden z najlepiej rozpoznawalnych i cenionych producentów stetoskopów, który oferuje bogate portfolio słuchawek lekarskich. Wśród modeli tej marki znaleźć można stetoskop odpowiedni do każdego przeznaczenia. Państwo również odnajdą u nich idealny dla siebie instrument. 

Bild DE

Autoryzowany dystrybutor oryginalnych stetoskopów Littmann

Praxisdienst jest autoryzowanym dystrybutorem stetoskopów 3M Littmann od 2016 roku. Seria Classic, Cardiology, czy też najnowszy stetoskop cyfrowy - w naszym sklepie medycznym znajdą Państwo szeroki wybór oryginalnych słuchawek marki Littmann w różnych kolorach i oczywiście atrakcyjnych cenach. Oprócz bogatej palety stetoskopów oferujemy także liczne części zamienne, jak np. membrany lub oliwki do stetokopu.

;

Od zwiniętego w rulon papieru do dziś

Historia stetoskopu

Już w roku 1816 francuski lekarz Rene Laennec wynalazł metodę pozwalającą mu lepiej osłuchać dźwięki serca i płuc. W tym celu zwinął arkusz papieru w rulon, po czym umieścił jego jeden koniec na klatce piersiowej pacjentki, a do drugiego końca przyłożył swoje ucho. Tak narodził się stetoskop. Laennec nadał mu nazwę pochodzącą od dwóch greckich słów: stethos = klatka piersiowa i skopein = obserwować. 25 lat później pochodzący z Nowego Jorku George P. Camman wynalazł pierwszy model stetoskopu z oliwkami do każdego ucha. 


Dopiero na początku lat 60. XX wieku wybitny kardiolog dr David Littmann, profesor renomowanej uczelni Harvard Medical School i uznany ekspert w dziedzinie elektrokardiografii, opatentował nowy, rewolucyjny stetoskop o znacznie ulepszonej akustyce. Tym samym wyznaczył kamień milowy w rozwoju stetoskopów od prostych urządzeń do odsłuchu do zaawansowanych instrumentów diagnostycznych. Kilka lat później marka 3M™ przejęła produkującą stetoskopy firmę Littmann i od tego czasu kontynuuje rozwój istniejących modeli oraz opracowuje nowe. Obecnie 3M™ Littmann® jest jednym z najważniejszych producentów stetoskopów i symbolizuje wyjątkowo wysoką sprawność akustyczną podczas osłuchiwania.

Stetoskop odpowiedni do każdego przeznaczenia

Odkryj bogate portfolio marki 3M™ Littmann® - Stetoskopy najwyższej klasy

Bogate portfolio produktów 3M™ Littmann® umożliwi każdemu użytkownikowi znalezienie stetoskopu dopasowanego do indywidualnych wymogów i upodobań. Często nie docenia się roli, jaką wysoka jakość akustyczna odgrywa w profesjonalnej opiece nad pacjentem. Stetoskopy 3M™ Littmann® pozwalają lekarzom, pielęgniarkom i innym profesjonalistom medycznym usłyszeć więcej. Dzięki nowym technologiom, ciągle rozwijanym i ulepszanym, stanowią one inwestycję w umiejętności kliniczne i zdrowie pacjentów. Poniżej przedstawiamy poszczególne modele, od Classic III do Cardiology IV, i szczegółowo wyjaśniamy, jaki stetoskop Littmann będzie dla Państwa najlepszy


Dlaczego opłaca się wybrać stetoskop 3M™ Littmann®?

W porównaniu ze słuchawkami innych producentów, stetoskopy 3M™ Littmann® wyróżniają się wyjątkową sprawnością akustyczną i bardzo wytrzymałą, a jednocześnie lekką konstrukcją. Osłuchiwanie dźwięków serca i płuc, a także auskultacja w obrębie jamy brzusznej  pozwala wiele dowiedzieć się o stanie zdrowia pacjenta. Bez precyzyjnej akustyki można przegapić istotne odgłosy, a tym samym również ważne wskazówki. Właśnie dzięki niej stetoskopy 3M™ Littmann® zapewniają, że lekarz słyszy wszystko, czego nie może powiedzieć mu pacjent.

 

Anatomia stetoskopu 3M™ Littmann®

Otwarty lejek

Pediatryczną stronę głowicy można przekształcić w otwarty lejek. Jest to tradycyjny sposób osłuchiwania tonów o niskiej częstotliwości.

Głowica

Głowica wykonana jest z dużą precyzją i w solidny sposób. Złącze przewodu daje się łatwo obracać i jest dzięki temu bardzo wytrzymałe. 

Membrana dwutonowa

Delikatny nacisk na głowicę pozwala wysłuchiwać niskie częstotliwości. Zwiększenie nacisku umożliwia auskultację wysokich tonów.

Przewód

Można go wyginać bez ryzyka uszkodzenia i jest odporny na ciągłe czyszczenie i dezynfekcję. Nie zawiera lateksu kauczuku naturalnego.

Lira

Wykonana z lekkiego aluminium, z regulowaną siłą zwierania ramion. Optymalnie dopasowuje się do kształtu przewodów słuchowych.

Miękkie oliwki

Oliwki doskonale dopasowują się do kształtu ucha, dzięki czemu są nie tylko wygodne, ale i zapewniają efektywne uszczelnienie.    

 

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami 3M™ Littmann®

Stetoskopy akustyczne - od Classic III do Cardiology IV


Lightweight II S.E.Classic II PediatricClassic IIICardiology IVMaster CardiologyCOREMoc akustyczna
67-87-89-109-1010+
ZastosowaniePomiar ciśnienia Standardowe badanie
Badanie fizykalne i monitorowanie pacjentów
Badanie fizykalne i monitorowanie pacjentówSzczegółowe osłuchy diagnostyczne
Szczegółowe osłuchy diagnostyczne
Auskultacja o maksymalnej wydajności
Długość (ok.) / Waga (ok.)71 cm / 118 g71 cm / 95-105 g69 cm / 150 g69 cm / 177 g69 cm / 185 g69 cm / 232 g
Gwarancja2 lata3 lata5 lat7 lat7 lat2 lata
Membranadwutonowa (Dual-Frequency)tradycyjnadwutonowa (Dual-Frequency) (2)dwutonowa (Dual-Frequency) (2)dwutonowa (Dual-Frequency)dwutonowa (Dual-Frequency) (2)
Głowicapodwójnapodwójnapodwójnapodwójnajednostronnapodwójna
Cechy szczególne
Głowica o owalnym kształcie
Specjalnie dla pediatrii
Możliwość przekształcenia w otwarty lejek
Dwuprzewodowy system transmisji dźwięku, możliwość przekształcenia w otwarty lejekDwuprzewodowy system transmisji dźwiękuMożliwe przełączanie między trybem analogowym i wzmocnionym


Littmann Classic III - klasyk wśród stetoskopów


Wysoka czułość akustyczna podczas osłuchiwania pacjentów


Membrana dwutonowa po obu stronach głowicy, do auskultacji dorosłych i dzieci


Jednoczęściowa membrana jest łatwa do czyszczenia dzięki gładkiej powierzchni


Wytrzymały materiał przedłuża żywotność przewodu


Średnica membrany: 43 mm / 33 mm


Bez lateksu kauczuku naturalnego i ftalanów, wyjątkowo przyjazny dla skóry

Littmann Cardiology IV - perfekcyjne przenoszenie dźwięków


Ulepszona słyszalność tonów o wysokiej częstotliwości


Membrana dwutonowa po obu stronach głowicy, do auskultacji dorosłych i dzieci


Osłuchiwanie wysokich i niskich częstotliwości poprzez zmianę nacisku na głowicę


Jednoczęściowa membrana jest łatwa do czyszczenia dzięki gładkiej powierzchni


Dwuprzewodowy system transmisji dźwięku eliminuje szumy


Średnica membrany: 43 mm / 33 mm

Littmann CORE - osłuchiwanie na zupełnie nowym poziomie


 40-krotne wzmocnienie, aktywna redukcja szumów eliminuje niepożądane dźwięki w tle


Wysoki komfort i bezpieczeństwo: doskonała szczelność akustyczna i optymalne dopasowanie


Możliwe przełączanie między trybem analogowym i wzmocnionym oraz zmiana strony głowicy


Połączenie z aplikacją Eko do wizualizacji fal dźwiękowych w czasie rzeczywistym


Wysokiej jakości głowica Cardiology IV z małą i dużą membraną


Średnica membrany: 43 mm / 33 mmRóżne kolory i ciekawe edycje

Aby odróżnić się od pozostałych dostępnych na rynku stetoskopów również pod względem estetyki, marka 3M™ Littmann® regularnie wypuszcza nowe wzory. Do wyboru mają Państwo nie tylko różne kolory przewodu, lecz również ciekawe edycje głowicy, np. Black, Smoke, Mirror, Rainbow czy inne. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym Edycja Stem. W stetoskopach 3M™ Littmann® z tej serii stylowo łączą się ze sobą nie tylko kolor przewodu i design głowicy - również lira (stem) wyróżnia się kolorowym akcentem. 


Spersonalizowany stetoskop dzięki grawerowi laserowemu

Dzięki naszej funkcji grawerowania mogą Państwo spersonalizować swój nowy stetoskop. Prosimy wybrać najpierw odpowiedni dla siebie stetoskop 3M™ Littmann®, a następnie pasującą czcionkę i oczywiście osobisty tekst. Dzięki temu nikt w Państwa zespole się nie pomyli!

;
*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty