Okłady chłodzące
Kompresy chłodzące stosowane w gabinecie stomatologicznym
Zimny kompres do natychmiastowego użytku idealnie nadaje się do szybkiego chłodzenia małych urazów lub krwiaków. Powinien on być zawsze łatwo dostępny w gabinecie lekarskim lub stomatologicznym, a także w apteczce pierwszej pomocy. Kompresy chłodzące przeznaczone są do chłodzenia obrzęków, nadwyrężeń, stłuczeń, stanów zapalnych lub po zabiegach chirurgicznych wykonywanych w gabinecie lekarskim.
Kompresy do wielokrotnego użytku
Kompresy żelowe rozgrzewająco-chłodzące marki Dahlhausen doskonale nadają się do chłodzenia obrzęków, miejsc zwichnięć, małych urazów, krwiaków lub po zabiegach wykonywanych w chirurgii stomatologicznej. Po ekstrakcjach zębów lub operacjach kompres stanowi doskonałą pomoc w chłodzeniu dotkniętego obszaru, aby zminimalizować ból oraz obrzęk. Mały i poręczny woreczek chłodzący można również bez problemu dać pacjentowi.
Kompres ten można stosować na zimno lub ciepło. Jest on przeznaczony do wielokrotnego użytku. Kompres rozgrzewająco-chłodzący zapewnia równomierne oddawanie ciepła bądź zimna. Zawartość okładu stanowi niebieskie, przyjazne dla środowiska wypełnienie żelowe.
Stosowanie na zimno
Wkładki chłodzące należy przed użyciem przechowywać ok. 2 godziny na półce w lodówce lub zamrażarce. Żel w woreczku chłodzącym pozostaje giętki także w temperaturze wynoszącej -18 stopni Celsjusza, dzięki czemu kompres żelowy można doskonale dopasować do wybranej części ciała. Komres wielokrotnego użytku z efektem chłodzenia uśmierza ból, zmniejsza obrzęk i doskonale sprawdza się w przypadku bólu zębów, ukąszeń owadów, urazów podczas sportu, nadwyrężeń, stłuczeń, jak również po operacjach lub do schładzania podczas gorączki u dzieci.
Kompersy chłodzące przeznaczone są do użytku zewnętrznego. Nie powinny mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Należy zadbać również o to, aby utrzymać chłód w tolerowanych ramach. Z tego względu bardzo ważne są regularne przerwy w chłodzeniu. Najlepiej, aby odbywało się ono w odstępach 20-minutowych.
Stosowanie na ciepło
W celu stosowania kompresu wielokrotnego użytku jako poduszeczki rozgrzewającej można go ogrzać w kąpieli wodnej lub mikrofalówce. Ciepło pobudza krążenie krwi oraz usuwa napięcia i doskonale sprawdza się w przypadku bólu pleców, bólów miesiączkowych, lumbago oraz bólów brzucha.
Kompresy rozgrzewające są, tak samo jak kompresy chłodzące, przeznaczone do użytku zewnętrznego i nie powinny mieć kontaktu ze skórą. W tym celu bardzo przydatne są pokrowce włókninowe na kompresy, aby uniknąć narażenia na mocne ciepło lub zimno. W naszym sklepie znajdą Państwo szeroką gamę kompresów dostępnych w różnych wariantach i rozmiarach.
Kompresy jednorazowego użytku
Jednorazowy kompres chłodzący marki Teqler jest gotowy do użytku w ciągu kilku sekund, dzięki czemu dotknięte chorobowo miejsce można bardzo szybko zaopatrzyć. W gabinecie stomatologicznym doskonale nadaje się do chłodzenia obrzęków oraz do przekazania go pacjentowi, np. po ekstracji zęba. Obsługa kompresu chłodzącego jest bardzo łatwa, ponieważ aktywacja następuje przez ściśnięcie. Kompres zaczyna działać bezpośrednio po aktywacji i można go natychmiast umieścić na bolące miejsce.
Po aktywacji kompres chłodzący zapewnia pacjentowi dobry i równomierny efekt chłodzenia przez ok. 30 minut. Woreczek chłodzący nie wymaga zamrażania ani uprzedniego chłodzenia i w ten sposób jest natychmiast gotowy do użytku. Jednorazowy kompres chłodzący dostępny jest w 2 rozmiarach. Po użyciu woreczek chłodzący po prostu się usuwa, dzięki czemu stanowi on higieniczne i czyste rozwiązanie. Okład chłodzący bardzo dobrze nadaje się do udzielania pierwszej pomocy w gabinecie stomatologicznym lub w razie wypadku. Bezproblemowo mieści się w każdej torbie lekarskiej.
W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo szeroką gamę woreczków chłodzących, kompresów zimnych natychmiast gotowych do użytku, jak również kompresów ciepło-zimno nadających się się do wielokrotnego użytku. Mają Państwo pytania odnośnie innych artykułów lub potrzebują porady? Zapraszamy do kontaktu przez telefon, e-mail lub czat na żywo.
Redakcja: Marina Weber, Susanne Birk