1. Medyczny
 2. Diagnostyka
 3. Diagnostyka specjalistyczna
 4. Spirometria
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Spirometria


Spirometria jest metodą diagnostyczną do określania objętości i pojemności płuc. Do wykonania spirometrii używane są tzw. spirometry. Są to elektroniczne urządzenia pomiarowe, które określają objętość płuc pośrednio za pomocą różnych technik.

Często stosuje się spirometry z turbinami, ponieważ ta metoda pomiaru jest szczególnie ekonomiczna. Jednakże spirometr turbinowy charakteryzuje się często niedokładnością pomiarów, ponieważ turbiny zaczynają obracać się dopiero od określonej wielkości przepływu powietrza bądź po zakończeniu pomiaru obracają się jeszcze raz. Najbardziej dokładne wyniki daje spirometria ultradźwiękowa. W tej metodzie nie jest konieczna kalibracja spirometru, a lekarz otrzymuje najdokładniejsze wyniki badań - jednakże cena spirometru ultradźwiękowego jest zazwyczaj znacznie wyższa niż spirometru turbinowego.

Badanie spirometryczne to badanie nieinwazyjne, łatwe do przeprowadzenia, przy którym z reguły nie występują działania uboczne. Jednakże wynik badania silnie zależy od współpracy pacjenta. Tylko jeśli pacjent wykonuje czynności zgodnie z instrukcjami lekarza, wyniki są na tyle znaczące, aby postawić diagnozę. 

Spirometria pomaga zdiagnozować choroby płuc i dokonać rozróżnienia między obstruktywnymi i restryktywnymi zachorowaniami. 

Profesjonalny sklep medyczny Praxisdienst oferuje spirometry i materiały eksploatacyjne do przeprowadzenia spirometrii w praktyce lekarskiej i na wizytach domowych. Nasz asortyment obejmuje przenośne spirometry oraz spirometry komputerowe i spirometry stołowe w szerokim wyborze. Poza tym w kategorii «Akcesoria do spirometru» otrzymają Państwo odpowiednie ustniki, turbiny, klipsy do nosa i papier do drukarek do najczęściej stosowanych spirometrów.