1. Medyczny
 2. Diagnostyka
 3. Diagnostyka specjalistyczna
 4. Ultrasonografy i akcesoria
 5. Aparaty USG
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: [email protected]

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Aparaty USG


Aparaty USG, zwane także ultrasonografy, stosowane są w medycynie do badania organów i tkanek. Ultrasonografia to metoda obrazowania objektu, która jednak, w przeciwieństwie do promieni rentgenowskich, nie jest szkodliwa dla tkanek. Dlatego nawet kobiety w ciąży mogą być badane za pomocą ultradźwięków.

Aparaty USG używane są w różnych specjalizacjach medycznych - szczególnie często badane są narządy brzucha, tarczycy i serca. Również w ortopedii wykorzystywane są aparaty USG. Tutaj badanie USG przeprowadza się np. na stawie kolanowym czy stawie barkowym.

Badanie ultrasonograficzne wykorzystuje specjalne głowice ultradźwiękowe. Takie głowice są zdolne do generowania fal ultradźwiękowych oraz do ich wykrycia. Zasada ultrasonografii opiera się na fakcie, że różne tkanki odbijają i rozpraszają w różny sposób impulsy fal dźwiękowych. Tkanka o wysokiej echogeniczności (np.kości) przedstawione są na monitorze na biało, tkanki o niskiej echogeniczności(np. krew) widoczne są jako czarne powierzchnie. 

Do badań ginekologicznych i przezodbytniczych dostępne są sondy ultradźwiękowe (głowice USG), które wprowadzane są dopochwowo lub doodbytniczo, pozwalające na obrazowanie jajników i macicy lub odbytu i odbytnicy. 

Liczne aparaty USG wyposażone są w drukarki, dzięki czemu wyniki mogą być udokumentowane w postaci wydruku. 

Aby zapobiec odbijaniu ultradźwięku przez kieszenie powietrzne między skórą a głowicą, do badania USG stosuje się ze reguły specjalny żel do USG.

W tej kategorii oferujemy Państwu w szerokim wyborze wysokiej jakości aparaty USG w korzystnej cenie. Odpowiednie akcesoria, takie jak głowice USG, żel do USG lub papier do drukarek, znajdą Państwo w kategorii ultrasonsografy i akcesoria.