1. Medyczny
 2. Higiena
 3. Środki do dezynfekcji
 4. Dezynfekcja skóry
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Dezynfekcja skóry


Dezynfekcja skóry odbywa się w celu przeciwdziałania przeniesieniom zarazków przy iniekcjach, punkcjach lub zabiegach inwazyjnych. Poprzez naniesienie środka do dezynfekcji skóry przejściowa lub stała flora skóry zostaje zredukowana lub wyeliminowana. Do dezynfekcji skóry dostępne są specjalne środki do dezynfekcji skóry, które nanoszone są za pomocą spryskiwania lub za pomocą jałowych tupferów.

W celu uzyskania odpowiedniej sterylności, ważne jest przestrzeganie czasu oddziaływania środka do dezynfekcji skóry i utrzymywanie skóry w środowisku wilgotnym podczas całego czasu oddziaływania środka.

Środki do dezynfekcji skóry są zwykle bezbarwne. Istnieją jednak również barwione środki dezynfekcyjne, których używa się do odkażania i jednoczesnego zaznaczenia pola operacyjnego przed zabiegami operacyjnymi.

Środki do dezynfekcji skóry są zazwyczaj na bazie alkoholu, nie zawierają jednak składników nawilżających lub odżywczych. Nie jest to konieczne, ponieważ dezynfekcja skóry zwykle nie jest przeprowadzana regularnie. 

Oprócz środków do dezynfekcji w formie spryskiwacza dostępne są również chusteczki dezynfekujące do dezynfekcji skóry, których można równie często używać do dezynfekcji rąk bądź dezynfekcji powierzchni. 

Środki antyseptyczne do skóry do różnych zastosowań oferujemy Państwu w dużym wyborze w kategorii Dezynfekcja skóry. Czy konieczna jest przedoperacyjna antyseptyka skóry czy też dezynfekcja skóry przed szczepieniem - u nas znajdą Państwo odpowiedni środek do dezynfekcji skóry na każdą potrzebę.