1. Medyczny
 2. Laboratorium
 3. Urządzenia laboratoryjne
 4. Analizatory oddechu H2
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Analizatory oddechu H2


Analizatory oddechu H2 do pomiaru stężenia wodoru (H2) w powietrzu wydychanym przez pacjenta. Taki test wodorowy zwany także wodorowy test oddechowy (WTO) umożliwia wykrycie nietolerancji i złego wchłaniania, np.laktozy, fruktozy czy sacharozy. Testery oddechu H2 pomagają także zdiagnozować zespół rozrostu bakteryjnego jelita cienkiego (SIBO). Jest to tzw. test laktulozowy.

Analizatory oddechu H2 są z reguły bardzo dobrze tolerowane przez pacjentów, ponieważ oferują bezbolesne, nieinwazyjne i szybkie monitorowanie zawartości wodoru w wydychanym powietrzu. Takie testery oddechu diagnozują w łatwy i nie wymagający wysokich kosztów sposób nietolerancje pokarmowe. Wielu lekarzy oferuje swoim pacjentom wykonanie testu WTO.

Wodorowy test oddechowy polega na badaniu oddechu na obecność wodoru w wydychanym powietrzu. Jeśli laktoza nie jest rozkładana, ulega ona fermentacji bakteryjnej z wytworzeniem m.in. wodoru. Zazwyczaj do jelita grubego dociera jedynie niewielka ilość cukru- największa jego część resorbowana jest przez jelito cienkie. W jelicie grubym bakterie rozkładają cukier i wytwarzają wodór. Wchłaniany z jelit wodór niesiony jest w krwiobiegu do płuc i tam wydychany. Analizatory oddechu mierzą stężenie wodoru wydychanego z płuc. Jeśli wartość jest powyżej pewnej granicy, mamy do czynienia ze złym wchłanianiem bądź nietolerancją spożytego cukru (np.laktozy czy fruktozy).

Analizatory oddechu H2 jak np. tester LactoFAN2 oraz odpowiednie akcesoria do testów wodorowych kupisz w niskiej cenie online w sklepie ze sprzętem medycznym Praxisdienst.