1. Medyczny
 2. Materiały opatrunkowe
 3. Opatrunki gipsowe
 4. Opatrunki z pastą cynkową
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Opatrunki z pastą cynkową


Opatrunki z pastą cynkową należą do półsztywnych opatrunków kompresyjnych. Zrobione są z opasek z gazy, które impregnowane są pastą cynkową. Aby zapobiec wysychaniu opasek z pastą cynkową, pakowane są one pojedynczo zpakowane w hermetyczne opakowania foliowe. Opatrunki z pasty Unny zakładane są na mokro i wysychają - ponownie jak opatrunek gipsowy - po pewnym czasie, przez co twardnieją. Twardość opatrunków z pastą cynkową jets jednak o wiele mniejsza niż opasek gipsowych.


Założenie opatrunku z pastą cynkową powoduje nie tylko kompresję tkanki, lecz także ucisk mięśni. Powoduje to nie tylko lepsze ukrwienie, lecz również stabilizację owiniętego stawu. Lekko chłodzące działanie opatrunku z pasty Unny postrzegane jest przez wielu pacjentów jako przyjemne.

Opatrunek z pastą cynkową z reguły nie jest zakładany bezpośrednio na skórę, lecz na podkład tekstylny, jak np. rękaw opatrunkowy. Dzięki temu zapobiega się odciskaniu się opaski. Używając podkładu, opatrunek z pastą cynkową można później łatweij zdjąć.

Opatrunki z pastą cynkową dostępne są w różnych wersjach. Aby ułatwić zakładanie opatrunku, stosuje się zazwyczaj elastyczne opaski z pastą cynkową, ponieważ sztywne opatrunki z pastą cynkową nie pozwalają na łatwe dozowanie stopnia kompresji.