Cyfryzacja w medycynie

Cyfryzacja w medycynie

Transformacja cyfrowa w sektorze medycznym to ważny kierunek rozwoju ostatnich lat, na którego znaczny rozwój miała wpływ pandemia COVID-19. W innych sektorach, np. w branży produkcyjnej, jest ona kluczowym elementem już od dawna. Obecnie cyfryzacja zmienia również oblicze medycyny i stwarza nowe możliwości. 

"Cyfryzacja to nie moda, która przeminie, ani też żaden technologiczny trend. Przeminie co najwyżej myśl o tym, że odejdzie ona w niepamięć."

- Michael Pachmajer


Przyszłość medycyny jest cyfrowa

E-recepta, teleporada, internetowe konto pacjenta czy inne udogodnienia technologiczne, które pojawiły się w ostatnich latach, są dowodem na to, że cyfryzacja w medycynie zadomowiła się u nas na dobre


Również w obszarze techniki medycznej znaczenie rozwiązań cyfrowych ciągle rośnie. Użytkownicy są coraz mniej zainteresowani systemami od dawna dostępnymi na rynku, ponieważ urządzenia cyfrowe oferują większe możliwości i ułatwiają optymalizację procesów pracy


Lekarze o długim stażu zawodowym często sięgają jednak po przestarzałe rozwiązania techniczne, nawet jeśli nie wyczerpują one możliwości diagnostycznych, ze względu na siłę przyzwyczajeń lub obawy przed nową technologią. 


Aby ułatwić oswojenie się z rozwiązaniami cyfrowymi, na tej stronie tematycznej przedstawiamy Państwu nowoczesne alternatywy dla standardowych dermatoskopów, otoskopów i innych instrumentów diagnostycznych. Zapraszamy do zapoznania się z ich potencjałem i wypróbowania ich w swoim gabinecie medycznym!

Dermatoskopy

W przeciwieństwie do standardowych dermatoskopów, które zazwyczaj oferują tylko 10-krotny zoom, dermatoskopy cyfrowe mogą powiększyć obraz aż do 150 razy. Dodatkowym udogodnieniem jest możliwość oglądania obrazu w czasie rzeczywistym na ekranie komputera, co pozwala na dokładniejszą i rzetelniejszą diagnostykę. W naszej ofercie znajdą Państwo nie tylko wideodermatoskopy, lecz również nowoczesne dermatoskopy przeznaczone do użytku ze smartfonem. Nakładane na telefon komórkowy instrumenty można wygodnie zabrać na wizytę domową lub elastycznie użytkować w szpitalu. Z ich pomocą obraz można analizować na ekranie telefonu, a także zapisać w postaci zdjęcia lub sekwencji video. 

Otoskopy

Po otoskop sięgają każdego dnia nie tylko lekarze laryngolodzy, lecz również lekarze medycyny ogólnej i pediatrzy. Standardowe otoskopy składają się zazwyczaj z głowicy narzędziowej umieszczonej na rękojeści bateryjnej. Aby umożliwić zachowanie higieny, na głowicę zakłada się dodatkowo jednorazowe wzierniki uszne. Tymaczsem videootoskopy umożliwiają znacznie większe powiększenie, są łatwiejsze w obsłudze i oferują doskonałą ostrość i jakość obrazu - tak aby lekarz mógł zobaczyć każdy szczegół. 

Aparaty USG

W przeciwieństwie do stacjonarnych, ciężkich aparatów ultrasonograficznych, kompaktowe ultrasonografy cyfrowe można użytkować mobilnie i w każdych warunkach. Obrazy analizuje się przy tym nie na dużym ekranie, ale na wyświetlaczu własnego smartfona lub tabletu. Nie ma też potrzeby korzystania z dużych klawiatur, gdyż wszystkie ustawienia można wprowadzić za pośrednictwem odpowiednich aplikacji. Dzięki temu lekarze mogą badać swoich pacjentów bezpośrednio przy łóżku - w nieskomplikowany, ale też niezawodny sposób. 

Aparaty USG do użytku ze smartfonem

GE Medical Systems

Vscan Air CL - mobilny system USG

€ 4.495,00 netto
€ 4.495,00 brutto
Butterfly

Butterfly iQ+

€ 2.899,00 netto
€ 2.899,00 brutto
Chison Medical Technologies

Przenośne USG Chison Sono Eye

€ 4.899,29 netto
€ 4.899,29 brutto
Youkey Medical

Mobilny aparat USG Youkey D8

od € 4.244,99 netto
od € 4.244,99 brutto
Youkey Medical

Ultrasonograf przenośny Youkey Q7

od € 6.199,99 netto
od € 6.199,99 brutto

Aparaty EKG

W przeciwieństwie do aparatów EKG, które drukują zapis EKG na długim kawałku papieru, elektrokardiografy cyfrowe umożliwiają odprowadzenie zapisu i jego analizę w czasie rzeczywistym na zewnętrznym urządzeniu, jak np. smartfonie czy tablecie. Odpowiednie aplikacje, w których gromadzone są dane, automatycznie je oceniają i interpretują, w zależności od urządzenia. 

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty