Cukrzyca to grupa chorób metabolicznych charakteryzujących się podwyższonym stężeniem glukozy we krwi.

Diagnoza cukrzycy opiera się przede wszystkim na wynikach badania krwi. Dość powszechne jest również określanie zawartości glukozy w moczu. Czasem niezbędne są doustne testy tolerancji glukozy, pozwalające na stwierdzenie, w jaki sposób organizm pacjenta reaguje na glukozę.


W tej sekcji tematycznej zebraliśmy dla Państwa interesujące produkty przydatne w diagnostyce i leczeniu cukrzycy. Prezentujemy Państwu tutaj produkty zarówno do utrzymywania glikemii w odpowiednim przedziale wartości, jak i do leczenia innych zaburzeń towarzyszących chorobie, jak nadciśnienie tętnicze, choroby krążenia, nadwaga. Dodatkowo znajdą Państwo w tym miejscu instrumenty do oceny funkcji somatosensorycznych stosowane do diagnozy np. neuropatii cukrzycowej.  

 
Strzykawki insulinowe

Strzykawki insulinowe

W naszym sklepie znajdą Państwo specjalne strzykawki do wstrzykiwania insuliny, w tym również specjalne modele z bezpieczną igłą.

Glukometry

Poziom glikemii pod stałą kontrolą

Regularne oznaczanie stężenia glukozy we krwi odgrywa podstawową rolę w diagnostyce i kontroli cukrzycy. Tutaj oferujemy Państwu łatwe w obsłudze glukometry.

Do glukometrów
Badanie moczu cukrzyca

Mikroalbuminuria w cukrzycy

Testy do badania moczu na zwiększony poziom albumin. U chorych na cukrzycę badanie traktuje się jako przesiewowe w kierunku uszkodzenia nerek.

Neuropatia cukrzycowa

Diagnoza neuropatii cukrzycowej

W Praxisdienst znajdą Państwo produkty do nieinwazyjnego pomiaru czucia skórnego, wrażliwości na temperaturę oraz wibracje oraz inne instrumenty neurologiczne.

Instrumenty neurologiczne
Nakłuwacze

Łagodne pobieranie krwi

Nakłuwacze oraz lancety do łatwego i praktycznie bezbolesnego pozyskiwania niewielkich ilości krwi do oznaczania stężenia glukozy. Dostępne również modele z regulacją głębokości nakłucia.

Nakłuwacze i lancety