.

Dla materiałów zużywalnych w placówkach medycznych. Opracowany przez Dieckhoff & Ratschow Praxisdienst GmbH & Co.KG

Bild PL
.
.
.
 

Do czego służy indeks cen Praxisdienst?


Jako wiodący dostawca zaopatrzenia medycznego stale obserwujemy rozwój cen rynkowych i często zauważamy znaczne zmiany. Placówki medyczne zazwyczaj nie mają wglądu w tą kwestię. Postrzeganie zmian cen materiałów zużywalnych jest raczej subiektywne.


Placówki medyczne, szczególnie te finansowane głównie ze środków publicznych, mają z reguły ograniczony budżet. Z tego względu informacje na temat rozwoju tej niezwykle istotnej pozycji kosztów mogą być pomocne podczas podejmowania decyzji o zakupach medycznych.

 

Przegląd poszczególnych kategorii

Objaśnienie do poszczególnych kategorii

Tutaj pokazujemy wartość indeksu dla poszczególnych kategorii w bieżącym kwartale oraz zmianę w porównaniu z poprzednim kwartałem.
.
.
.
.
.
.
.
.
 
.
.
 

Podstawa i zasady obliczania indeksu cen Praxisdienst

  

Podstawa: 

Indeks cen Praxisdienst dostarcza informacji o zmianach cen istotnych materiałów zużywalnych z punktu widzenia lekarzy prowadzących własną praktykę w Niemczech. Podstawą jest połączenie zautomatyzowanego i ręcznego monitorowania cen u dostawców medycznych materiałów zużywalnych. W tym celu stale monitorowanych jest 10 niemieckich dostawców medycznych materiałów zużywalnych, a cenę referencyjną w każdym przypadku stanowi najkorzystniejsza oferta.

Kategorie: 

Kategorie istotne dla indeksu cen to najczęściej kupowane grupy produktów, których koszty muszą ponieść samodzielnie lekarze prowadzący własną praktykę w Niemczech.

Zasady obliczania: 

Indeks składa się z 8 równo ważonych kategorii. Każda kategoria obejmuje artykuły najczęściej sprzedawane w danej kategorii w okresie co najmniej 1 roku (top 25 według obrotu). W każdym z kolejnych kwartałów publikowana jest zmiana wskaźnika dla wszystkich kategorii, jak również dla poszczególnych kategorii w punktach i w procentach.

Na podstawie dziennych najniższych cen rynkowych określamy średnią cenę na dany tydzień kalendarzowy. Średnia cena z odpowiednich tygodni kalendarzowych danego miesiąca daje w ten sposób średnią cenę kwartalną.


Aby wykluczyć wpływ ekstremalnych zmian cen spowodowanych wyjątkowymi wydarzeniami, takimi jak problemy z dostawami producenta lub silnie zwiększony popyt, i tym samym zapobiec zniekształceniom obrazu, dwie pozycje w każdej kategorii z najsilniejszymi odchyleniami od ostatniego kwartału (pozytywne/negatywne) nie są uwzględniane w obliczaniu indeksu.


Bazą dla indeksu cen Praxisdienst jest pierwszy kwartał 2021 roku z wartością wynoszącą 100 punktów. W kolejnych kwartałach zmiana indeksu jest publikowana ogólnie dla wszystkich kategorii, jak również szczegółowo dla każdej kategorii.
.
.
 

Dla opieki medycznej, na jaką zasługujemy.

 

Praxisdienst jest wiodącym dostawcą zaopatrzenia medycznego w Europie

Założona w 1953 roku, prowadzona przez właściciela firma Praxisdienst zaopatruje profesjonalistów medycznych, m. in. lekarzy, ratowników medycznych, fizjoterapeutów i pielęgniarki, w artykuły medyczne, medyczne materiały zużywalne, akcesoria do diagnostyki laboratoryjnej i wyposażenie placówek medycznych. W naszym asortymencie znajdują się nie tylko produkty znanych na całym świecie, międzynarodowych marek, ale również artykuły innowacyjnych, lokalnych firm.


Oferujemy naszym klientom coś więcej niż tylko bogaty asortyment, niskie ceny i perfekcyjną logistykę: nasze nowatorskie, cyfrowe rozwiązania pozwalają naszym klientom przeznaczyć więcej czasu na ich prawdziwe powołanie - pracę na rzecz pacjentów.

 

Praxisdienst w liczbach

.
.
 

Nowoczesne centrum logistyczne Praxisdienst

 

Obsługa klienta w Praxisdienst

.
 
.
Kontaktperson

Kontakt w sprawie indeksu cen: 


W przypadku pytań odnośnie indeksu cen Praxisdienst prosimy o kontakt z: 

Karolina Wielądek

E-Mail: k.wieladek@praxisdienst.de

Telefon: +48 22 48 13 800

.
.
*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty