de

Dla materiałów zużywalnych w placówkach medycznych. Opracowany przez Dieckhoff & Ratschow Praxisdienst GmbH & Co.KG

de
de
de
de
 
de

Do czego służy indeks cen Praxisdienst?


Jako wiodący dostawca zaopatrzenia medycznego stale obserwujemy rozwój cen rynkowych i często zauważamy znaczne zmiany. Placówki medyczne zazwyczaj nie mają wglądu w tą kwestię. Postrzeganie zmian cen materiałów zużywalnych jest raczej subiektywne.


Placówki medyczne, szczególnie te finansowane głównie ze środków publicznych, mają z reguły ograniczony budżet. Z tego względu informacje na temat rozwoju tej niezwykle istotnej pozycji kosztów mogą być pomocne podczas podejmowania decyzji o zakupach medycznych.

 

Przegląd poszczególnych kategorii

Objaśnienie do poszczególnych kategorii

Tutaj pokazujemy wartość indeksu dla poszczególnych kategorii w bieżącym kwartale oraz zmianę w porównaniu z poprzednim kwartałem.
de
de
de
de
de
de
de
de
 
de
de
 
de

Podstawa i zasady obliczania indeksu cen Praxisdienst

  

Podstawa: 

Indeks cen Praxisdienst dostarcza informacji o zmianach cen istotnych materiałów zużywalnych z punktu widzenia lekarzy prowadzących własną praktykę w Niemczech. Podstawą jest połączenie zautomatyzowanego i ręcznego monitorowania cen u dostawców medycznych materiałów zużywalnych. W tym celu stale monitorowanych jest 10 niemieckich dostawców medycznych materiałów zużywalnych, a cenę referencyjną w każdym przypadku stanowi najkorzystniejsza oferta.

Kategorie: 

Kategorie istotne dla indeksu cen to najczęściej kupowane grupy produktów, których koszty muszą ponieść samodzielnie lekarze prowadzący własną praktykę w Niemczech.

Zasady obliczania: 

Indeks składa się z 8 równo ważonych kategorii. Każda kategoria obejmuje artykuły najczęściej sprzedawane w danej kategorii w okresie co najmniej 1 roku (top 25 według obrotu). W każdym z kolejnych kwartałów publikowana jest zmiana wskaźnika dla wszystkich kategorii, jak również dla poszczególnych kategorii w punktach i w procentach.

Na podstawie dziennych najniższych cen rynkowych określamy średnią cenę na dany tydzień kalendarzowy. Średnia cena z odpowiednich tygodni kalendarzowych danego miesiąca daje w ten sposób średnią cenę kwartalną.


Aby wykluczyć wpływ ekstremalnych zmian cen spowodowanych wyjątkowymi wydarzeniami, takimi jak problemy z dostawami producenta lub silnie zwiększony popyt, i tym samym zapobiec zniekształceniom obrazu, dwie pozycje w każdej kategorii z najsilniejszymi odchyleniami od ostatniego kwartału (pozytywne/negatywne) nie są uwzględniane w obliczaniu indeksu.


Bazą dla indeksu cen Praxisdienst jest pierwszy kwartał 2021 roku z wartością wynoszącą 100 punktów. W kolejnych kwartałach zmiana indeksu jest publikowana ogólnie dla wszystkich kategorii, jak również szczegółowo dla każdej kategorii.
de
de
 
de

Dla opieki medycznej, na jaką zasługujemy.

  

Praxisdienst jest wiodącym dostawcą zaopatrzenia medycznego w Europie

Założona w 1953 roku, prowadzona przez właściciela firma Praxisdienst zaopatruje profesjonalistów medycznych, m. in. lekarzy, ratowników medycznych, fizjoterapeutów i pielęgniarki, w artykuły medyczne, medyczne materiały zużywalne, akcesoria do diagnostyki laboratoryjnej i wyposażenie placówek medycznych. W naszym asortymencie znajdują się nie tylko produkty znanych na całym świecie, międzynarodowych marek, ale również artykuły innowacyjnych, lokalnych firm.


Oferujemy naszym klientom coś więcej niż tylko bogaty asortyment, niskie ceny i perfekcyjną logistykę: nasze nowatorskie, cyfrowe rozwiązania pozwalają naszym klientom przeznaczyć więcej czasu na ich prawdziwe powołanie - pracę na rzecz pacjentów.

 

Praxisdienst w liczbach

de
de
 

Nowoczesne centrum logistyczne Praxisdienst

 

Obsługa klienta w Praxisdienst

de
 
de
de

Kontakt w sprawie indeksu cen: 


W przypadku pytań odnośnie indeksu cen Praxisdienst prosimy o kontakt z: 

Karolina Wielądek

E-Mail: k.wieladek@praxisdienst.de

Telefon: +48 22 48 13 800

de
de
*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty