Uwaga studenci medycyny!

Uwaga studenci medycyny!

Rozpoczęcie nowego semestru jest doskonałą okazją, aby podkreślić, jak ważny podczas nauki jest profesjonalny, dobry jakościowo stetoskop. Szczególnie chętnie polecane są słuchawki renomowanej marki 3M™ Littmann®, które umożliwiają optymalne osłuchiwanie dźwięków ciała. 

Zainwestuj w siebie i swoją przyszłość!

Stetoskopy 3M™ Littmann® dla studentów

Poczuj się jak profesjonalista!

Jak każdej jesieni, niedługo studenci medycyny na całym świecie zasiądą w uniwersyteckich ławach i zaczną pierwszy lub kolejny rok studiów. Oczywiście nie może Wam zabraknąć profesjonalnych narzędzi. Z wysokiej jakości stetoskopami renomowanej marki 3M™ Littmann® nauka pójdzie Wam jak z płatka!


Stetoskopy 3M™ Littmann® są nie tylko wyjątkowo precyzyjne i wytrzymałe, ale też ważą mniej niż porównywalne modele innych producentów. Ponadto wyróżnia je doskonała akustyka, która jest niezbędna podczas auskultacji. Prawidłowe korzystanie ze stetoskopu pozwoli Wam dużo dowiedzieć się o pacjencie. Osłuchiwanie dźwięków serca, płuc czy jelit, a także innych dźwięków ciała umożliwi Wam wstępną ocenę stanu jego zdrowia. Oprócz tego poprzez badanie osłuchowe można nawiązać więź z pacjentem i zbudować zaufanie. 


Na tej stronie tematycznej przybliżamy, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu stetoskopu i porównujemy modele 3M™ Littmann® Cardiology IV oraz 3M™ Littmann® Classic III. Pomoże Wam to wybrać odpowiednie słuchawki i zacząć praktykę jak profesjonalista. 

Anatomia stetoskopu 3M™ Littmann®

Otwarty lejek: Pediatryczną stronę głowicy można przekształcić w otwarty lejek. Jest to tradycyjny sposób osłuchiwania tonów o niskiej częstotliwości. 


Głowica: Głowica wykonana jest z dużą precyzją i w solidny sposób. Złącze przewodu daje się łatwo obracać i jest dzięki temu bardzo wytrzymałe. 


Membrana dwutonowa: Delikatny nacisk na głowicę pozwala wysłuchiwać niskie częstotliwości. Zwiększenie nacisku umożliwia auskultację wysokich tonów.


Przewód: Można go łatwo wyginać bez ryzyka uszkodzenia, a ponadto jest on odporny na ciągłe czyszczenie i dezynfekcję. Do jego produkcji nie wykorzystano lateksu kauczuku naturalnego. 


Lira: Lira wykonana jest z lekkiego, anodowanego aluminium, a siłę zwierania jej ramion można indywidualnie regulować. Optymalnie dopasowuje się do naturalnego kształtu przewodów słuchowych.


Miękkie oliwki: Oliwki doskonale dopasowują się do kształtu ucha, dzięki czemu są nie tylko wygodne, ale i zapewniają efektywne uszczelnienie.  

Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu stetoskopu?

Krok 1: Kontrola wzrokowa

Przytrzymaj stetoskop za lirę i pozwól mu swobodnie zwisać w dół. Czy widzisz wyraźne załamania lub odkształcenia, które mogłyby negatywnie wpływać na korzystanie ze stetoskopu? Stetoskopy 3M™ Littmann® wykonane są z dużą starannością, a podczas badania pacjenta można je łatwo wyginać. Zwróć ponadto uwagę, czy lira jest idealnie symetryczna - ma to wpływ na komfort noszenia. 


Krok 2: Kontrola dotykowa

Przesuń palcami po oliwkach stetoskopu. Jeśli ich powierzchnia jest gładka, są one nie tylko wyjątkowo wygodne, lecz również zapewniają optymalne uszczelnienie podczas osłuchiwania. Sprawdź, czy można zdjąć je z liry. Nie powinno być to możliwe. Ich stabilne zamocowanie przekłada się nie tylko na bezpieczeństwo użytkowania, ale także na maksymalną moc akustyczną. Każdy stetoskop 3M™ Littmann® spełnia wszystkie te wymogi! 


Krok 3: Kontrola akustyczna

Sprawdź czułość akustyczną stetoskopu. Osłuchaj nie tylko siebie, lecz również inne osoby. Ile jesteś w stanie wysłyszeć z pomocą stetoskopu? Postaraj się zmieniać nacisk na głowicę - w ten sposób stetoskopem 3M™ Littmann® wychwycisz tony o wysokiej i niskiej częstotliwości.  

Porównanie stetoskopu 3M™ Littmann® Classic III oraz Cardiology IV


Classic III™
Cardiology IV™
WskazaniaNiezawodne narzędzie kliniczne do badania fizykalnego i monitorowania pacjentów. Spełnia potrzeby wymagających profesjonalistów medycznych. Zapewnia doskonałą czułość akustyczną do wykonywania szczegółowych osłuchów diagnostycznych. 
Długość (ok.)69 cm69 cm
Waga (ok.)150 g177 g
Gwarancja5 lat7 lat
Membranadwutonowa (Dual-Frequency)dwutonowa (Dual-Frequency)
⌀ głowicy (ok.)
Podwójna głowica
Strona do osłuchiwania dorosłych: 4,3 cm
Strona do osłuchiwania dzieci: 3,4 cm
Podwójna głowica
Strona do osłuchiwania dorosłych: 4,3 cm
Strona do osłuchiwania dzieci: 3,4 cm
Cechy szczególne
Możliwość przekształcenia w otwarty lejek
Możliwość przekształcenia w otwarty lejek, dwuprzewodowy system transmisji dźwięku

Stetoskopy 3M™ Littmann® dla studentów

 

Usłysz więcej, naucz się więcej - stetoskopy 3M™ Littmann®

Przy zakupie stetoskopu 3M™ Littmann® otrzymasz dodatkowo bezpłatny dostęp do aplikacji 3M™ Littmann® Learning Institute. Zawiera ona następujące materiały: 


Różne przypadki pacjentów do ćwiczeń

Lekcje z osłuchiwania serca i płuc

Możliwość kontroli postępów

Testy wiedzy

Indywidualny grawer laserowy

Dzięki naszej opcji grawerowania możesz spersonalizować swój nowy stetoskop. Wybierz najpierw odpowiedni stetoskop 3M™ Littmann®, a następnie pasującą czcionkę i wpisz Twój tekst. Dzięki temu nikt w Twoim zespole się nie pomyli! 


Dalsze informacje o naszej funkcji grawerowania


Dokumenty do pobrania

Anatomia stetoskopu

Aplikacja Learning Institute

Auskultacja serca

Auskultacja płuc

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty