Mobile Health

mHealth

mobilna medycyna

Mobilne aplikacje medyczne wspomagają leczenie lub profilaktykę. Tutaj prezentujemy Państwu urządzenia z zakresu mHealth, ciśnieniomierze, wagi czy aparaty EKG, współpracujące z tabletami i smartfonami.

mHealth - mobilna medycyna

Aplikacje mHealth podzielić można na dwie grupy: bezpośrednio wspierające leczenie lub profilaktykę oraz służące do kontaktu z lekarzem. Aplikacje te pozwalają na połączenie mobilnych urządzeń jak smartfony czy tablety z urządzeniami czy czujnikami medycznymi. W ten sposób możliwe jest zbieranie danych o stanie zdrowia pacjenta również poza placówką medyczną czy domem pacjenta - przenośne urządzenia do pomiaru różnych parametrów stosować można praktycznie wszędzie, a tablet czy smartfon umożliwia zapisanie zebranych danych. Aplikacje mHealth zachowują dane z ciśnieniomierzy, termometrów, glukometrów umożliwiając pacjentowi kontrolę danych wartości i przekazanie ich swojemu lekarzowi.
Z aplikacji coraz częściej korzystają jednak również sami lekarze - aplikacja zapisująca wyniki spirometrii czy EKG przyda się np. podczas wizyty domowej. Zastosowanie urządzeń i aplikacji mHealth w gabinecie lekarskim także nie jest już nowością - wielu lekarzy zapisuje zebrane wyniki na tabletach, transmitując je później do elektronicznych kart pacjenta. Brak wydruków na papierze zmniejsza zużycie papieru np. do EKG.

W tej zakładce tematycznej prezentujemy Państwu nowe urządzenia z zakresu mHealth bazujące na aplikacjach mobilnych. Zapraszamy do obejrzenia urządzeń dedykowanych zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

Inne urządzenia medyczne z aplikacjami mobilnymi

Można porównywać maks. 3 produkty jednocześnie.

Usuń inny produkt z porównania, aby móc dołączyć ten produkt do porównania.

Porównaj produkt
MIR

New Spirobank II Smart

Nr art.: 132960
Ten produkt nie jest dostępny za pośrednictwem naszej strony internetowej w tym kraju
od € 1.244,79 netto
od € 1.244,79 brutto
dostępne od zaraz

QardioArm ciśnieniomierz

QardioArm to ciśnieniomierz w pełni zautomatyzowany, współpracujący z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie Android lub iOS. QardioArm stosuje do pomiaru metodę oscylometryczną, zapewniając dokładność wyników.

Rozpoczęcie pomiaru następuje z tabletu lub smartfona za pomocą Bluetooth. Transmisja zmierzonych danych do urządzenia mobilnego następuje w równie bezprzewodowy sposób. Aplikacja Qardio-App umożliwia obserwację przebiegu zachowanych danych. Zebrane wyniki przekazać można przykładowo chłonkom rodziny czy swojemu lekarzowi.

Więcej o ciśnieniomierzu QuardioArm

QardioBase waga Wi-Fi

Waga Wi-Fi współpracująca z aplikacją mobilną doskonale nadaje się dla wszystkich, którzy dokładnie śledzą parametry swojego ciała. Waga QardioBase określa nie tylko masę ciała,  lecz również BMI, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody oraz masę mineralną kości. Inteligentna waga umożliwia transmisję zebranych danych na tablet czy smartfon. Zebrane dane można przedstawiać w postaci grafik, trendów i statystyk.


Waga QardioBase zachwyca wyjątkowo płaską konstrukcją i purystycznym wyglądem. Ponadczasowy styl pasuje do każdego wnętrza.

Więcej informacji o wadze QardioBase

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty