mHealth - mobilna medycyna

Aplikacje mHealth podzielić można na dwie grupy: bezpośrednio wspierające leczenie lub profilaktykę oraz służące do kontaktu z lekarzem. Aplikacje te pozwalają na połączenie mobilnych urządzeń jak smartfony czy tablety z urządzeniami czy czujnikami medycznymi. W ten sposób możliwe jest zbieranie danych o stanie zdrowia pacjenta również poza placówką medyczną czy domem pacjenta - przenośne urządzenia do pomiaru różnych parametrów stosować można praktycznie wszędzie, a tablet czy smartfon umożliwia zapisanie zebranych danych. Aplikacje mHealth zachowują dane z ciśnieniomierzy, termometrów, glukometrów umożliwiając pacjentowi kontrolę danych wartości i przekazanie ich swojemu lekarzowi.
Z aplikacji coraz częściej korzystają jednak również sami lekarze - aplikacja zapisująca wyniki spirometrii czy EKG przyda się np. podczas wizyty domowej. Zastosowanie urządzeń i aplikacji mHealth w gabinecie lekarskim także nie jest już nowością - wielu lekarzy zapisuje zebrane wyniki na tabletach, transmitując je później do elektronicznych kart pacjenta. Brak wydruków na papierze zmniejsza zużycie papieru np. do EKG.

W tej zakładce tematycznej prezentujemy Państwu nowe urządzenia z zakresu mHealth bazujące na aplikacjach mobilnych. Zapraszamy do obejrzenia urządzeń dedykowanych zarówno pacjentom, jak i lekarzom.

Aplikacje do EKG

Urządzenia z aplikacjami do EKG

Tutaj zebraliśmy aparaty EKG pracujące z aplikacjami na różnych urządzeniach mobilnych, jak tablety czy smartfony. Za pomocą tych urządzeń wykonasz EKG w stanach nagłych oraz rutynową elektrokardiografię.

Zobacz tutaj!
Dermatoskopy

Dermatoskopy

Dermatoskopy z możliwością zapisania obrazów na tablecie czy smartfonie umożliwiają wyjątkowo dokładną dokumentację przebiegu choroby.

Ciśnieniomierze z aplikacją

Ciśnieniomierze z aplikacją

Dziennik ciśnieniowy na smartfonie czy tablecie ułatwi kontrolę wyników. Zależnie od funkcji możliwe jest również wysłanie danych do swojego lekarza.

Inne urządzenia medyczne z aplikacjami mobilnymi

Infolinia +48 (0) 22 48-13-800
Czat na żywo

Porozmawiaj z nami!
Jesteśmy

Wysyłka dzisiaj

Zamów w przeciągu godzin minut !

QardioArm ciśnieniomierz

QardioArm to ciśnieniomierz w pełni zautomatyzowany, współpracujący z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemie Android lub iOS. QardioArm stosuje do pomiaru metodę oscylometryczną, zapewniając dokładność wyników.

Rozpoczęcie pomiaru następuje z tabletu lub smartfona za pomocą Bluetooth. Transmisja zmierzonych danych do urządzenia mobilnego następuje w równie bezprzewodowy sposób. Aplikacja Qardio-App umożliwia obserwację przebiegu zachowanych danych. Zebrane wyniki przekazać można przykładowo chłonkom rodziny czy swojemu lekarzowi.

Więcej o ciśnieniomierzu QuardioArm

QardioBase waga Wi-Fi

Waga Wi-Fi współpracująca z aplikacją mobilną doskonale nadaje się dla wszystkich, którzy dokładnie śledzą parametry swojego ciała. Waga QardioBase określa nie tylko masę ciała,  lecz również BMI, zawartość tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, wody oraz masę mineralną kości. Inteligentna waga umożliwia transmisję zebranych danych na tablet czy smartfon. Zebrane dane można przedstawiać w postaci grafik, trendów i statystyk.


Waga QardioBase zachwyca wyjątkowo płaską konstrukcją i purystycznym wyglądem. Ponadczasowy styl pasuje do każdego wnętrza.

Więcej informacji o wadze QardioBase