Pielęgnacja zębów w stylu eko

Pielęgnacja zębów w stylu eko

Na tej stronie tematycznej zebraliśmy dla Państwa interesujące informacje dotyczące pielęgnacji zębów w stylu eko, począwszy od szczoteczek do zębów dla dzieci po pasty do zębów.

 

Pielęgnacja zębów przyjazna dla środowiska

Zrównoważony rozwój i unikanie odpadów są dla naszego środowiska bardzo ważne i coraz bardziej zyskują na znaczeniu także w gabinetach stomatologicznych. Jest to jednak szczególnie trudne zadanie, ponieważ wiele prac wykonuje się z użyciem przedmiotów jednorazowego użytku, a te często wykonane są z plastiku. Niemniej jednak w przypadku niektórych produktów codziennego użytku stosowanych w gabinetach stomatologicznych istnieją warianty, dzięki którym można uniknąć odpadów z tworzyw sztucznych. Przykładowo w przypadku kubeczków stomatologicznych można zadbać o to, aby wybierać ekologiczne produkty wykonane z tektury, szkła lub porcelany. Są one bardziej przyjazne dla środowiska w porównaniu z tradycyjnymi kubeczkami plastikowymi. Szczoteczki do zębów dla pacjenta, nici dentystyczne, pasty do zębów wykonane z surowców odnawialnych oraz materiałów pochodzących z recyklingu i biodegradowalnych przyczyniają się do ochrony środowiska.

 
Pielęgnacja zębów w stylu eko

Ekologiczne szczoteczki do zębów bez plastiku

Dla tych, którzy chcą myć zęby w sposób ekologiczny, dostępnych jest obecnie na rynku wiele produktów wykonanych z szybko odnawialnych surowców, takich jak np. bambusowe szczoteczki do zębów. Bambus jest ekstremalnie szybko odnawialnym surowcem, który nie wymaga nawozów, pestycydów czy sztucznego nawadniania. Jego zaletą jest również to, że jest biodegradowalny. 


Z tego względu bambusowe szczoteczki do zębów stanowią przyjazną dla środowiska alternatywę do plastikowych szczoteczek do zębów. Szczoteczki wykonane z bambusa pochodzące z równoważnych upraw zapewniają dokładne i delikatne czyszczenie zębów i dziąseł. Włosie szczoteczki budzi często kontrowersje, dlatego w ekologicznych szczoteczkach do zębów jest wykonane z surowców odnawialnych na bazie olejku rycynowego. Olej pozyskiwany z rośliny jest w dalszym procesie przetwarzany na bionylon. Jest wolny od bisfenolu A i ropy naftowej. Ze względu na te czynniki bambusowe szczoteczki do zębów mogą znacznie zmniejszyć ślad węglowy w porównaniu do szczoteczek plastikowych.


Inną ekologiczną alternatywę stanowią szczoteczki do zębów z materiału nadającego się do recyklingu, kompostowalnego lub biodegradowalnego.

 

Naturalna pasta do zębów


Inną opcję dla ekologicznego mycia zębów oferuje pasta do zębów. Właściwa pielęgnacja jamy ustnej jest niezwykle istotna, aby uniknąć próchnicy i płytki nazębnej, dlatego ważne jest stosowanie odpowiedniego produktu, najlepiej ekologicznego i przyjaznego dla środowiska. Wiele past do zębów jest obecnie wolnych od mikroplastiku, ale tubka jest nadal wykonana z plastiku i tym samym szkodliwa dla środowiska. Ci, dla których ważny jest zrównoważony rozwój, wykorzystują najczęściej alternatywne rozwiązania. Można na przykład samodzielnie przygotować pastę do zębów lub wybrać jej ekologiczną wersję. Na rynku dostępne są także tabletki lub proszek do mycia zębów. Najpopularniejszą opcją jest jednak pasta do zębów.W naszym sklepie internetowym oferujemy Państwu pastę do zębów Jordan Green Clean. Ze względu na środowisko została ona wykonana z naturalnych składników. Ta delikatnie pieniąca się pasta do zębów czyści zęby bardzo łagodnie, a jednocześnie skutecznie. Ponadto połączenie fluoru i ksylitolu zapewnia dodatkową ochronę przed próchnicą. 


Pielęgnacja zębów w stylu eko

Nasze pasty do zębów Green Clean zawierają składniki pochodzenia naturalnego i posiadają odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo składniki są wegańskie i wolne od mikroplastiku

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty