Produkty do zoofizjoterapii psów

Produkty do zoofizjoterapii psów

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z nową gamą produktów Nature Pet przeznaczonych do zoofizjoterapii psów.

Mówi się, że pies to najwierniejszy przyjaciel człowieka. Aby zapewnić ukochanemu czworonogowi odpowiednią opiekę po operacji lub w zaawansowanym wieku oraz ułatwić właścicielowi opiekę nad zwierzęciem, marka Nature Pet opracowała szeroką gamę produktów do zoofizjoterapii. U nas znajdą Państwo np. uprząż rehabilitacyjną, odpowiednie ortezy i inne artykuły, które zapewnią Państwa pupilowi lepszą jakość życia.

Lepsza jakość życia dzięki uprzężom rehabilitacyjnym

Psy cierpiące na artrozę, dysplazję bioder, posiadające słabe tylne nogi lub są po przebytej operacji, często potrzebują uprzęży rehabilitacyjnej wspomagającej psa podczas ruchu. Nosidła te pomagają psu radzić sobie w codziennym życiu, w przypadku gdy nasz pupil nie może już samodzielnie wstać lub jeśli wchodzenie po schodach staje się nagle problemem. Uprzęże rehabilitacyjne służą niejako jako pomoc w chodzeniu, stabilizują psa podczas ruchu i mogą zapobiegać bólowi. Ponadto nosidła stosuje się podczas rehabilitacji w ramach fizjoterapii, aby pomóc psu przywrócić zwykłe ruchy.


W zależności od schorzenia i obszaru, w którym zwierzę potrzebuje wsparcia, stosuje się różne rodzaje uprzęży rehabilitacyjnych. Nosidła rehabilitacyjne tylne wspierają grzbiet, biodra oraz tylne łapy psa. Są one szczególnie polecane dla psów cierpiących np. na dysplazję bioder lub syndrom cauda equinaNosidła rehabilitacyjne tylne wyposażone są w anatomiczne wycięcia higieniczne umożliwiające zarówno samicy, jak i samcowi załatwianie potrzeb fizjologicznych bez konieczności zdejmowania uprzęży.


Uprzęże rehabilitacyjne przednie wspierają przednie nogi oraz klatkę piersiową. Stanowią one również nieodzowną pomoc w przypadku psów cierpiących na przykład na melopatię degeneracyjną.

Ten rodzaj uprzęży posiada anatomicznie ukształtowany obszar klatki piersiowej zapobiegający wysuwaniu się zwierzęcia podczas schodzenia ze schodów. Nosidła te podtrzymują przednią część ciała psa i tym samym zapewniają również ulgę właścielowi czworonoga, odciążając jego plecy.

Bandaże do medycznego unieruchamiania stawów

Ochraniacze medyczne zostały specjalnie zaprojektowane dla stawów psa w celu ich odciążenia lub unieruchomienia, np. w przypadku nadwyrężeń, niestabilności, artozy lub stanów zapalnych. Bandaże dla psów mogą uśmierzać ból i skutecznie wspomagać procesy gojenia, nie ograniczając ruchliwości zwierzęcia. Ochraniacze te profilaktycznie stosuje się również, aby przeciwdziałać stanom zapalnym, kontuzjom oraz przeciążeniu stawów. Bandaże na stawy stosuje się przede wszystkim u psów sportowych lub u psów ratowniczych podczas szkolenia w celu ochrony przed urazami.


Ochraniacze stawów dla psów marki Nature Pet charakteryzują się wysoką jakością materiału. Perforowany neopren sprawia, że ochraniacze przepuszczają powietrze, a tym samym zapobiegają gromadzeniu się ciepła i podrażnieniom skóry. Kształt ochraniacza nie zmienia się, dzięki czemu produkt działa jak bandaż podtrzymujący dla stawów. Ochraniacze stawów nadają się zarówno do tymczasowego, jak i długotrwałego stosowania u psów.

W połączeniu z opatrunkiem na ranę, bandaże ochronne można również stosować jako ortopedyczny opatrunek unieruchamiający. Zapewniają one możliwość stałej kontroli rany Państwa psa. Oprócz ochraniacza stawu nadgarstkowego w naszej ofercie znajdą Państwo również ortezy stawu skokowego, opatrunki na barki, jak również ortezy łokciowe w różnych rozmiarach.


Komfort i elastyczość z produktami Nature Pet

Wszystkie produkty są wykonane z wysokiej jakości neoprenu o grubości 4 mm i zapewniają elastyczne i dynamiczne wsparcie ortopedyczne dla Państwa psa. Produkty te przepuszczają powietrze. Zapobiega to gromadzeniu się ciepła, np. w majtkach na cieczkę.

Elastyczny materiał zapewnia doskonałe dopasowanie, co zapobiega powstawaniu odcisków i ran. Ponadto każdy produkt dostępny jest w różnych rozmiarach i wykonany w taki sposób, że można go ponownie indywidualnie dopaspować do odpowiedniej wielkości i kształtu psa za pomocą dużych rzepów lub systemu pasków.

Również majtki na cieczkę są bardzo popularnym produktem stosowanym w celu ochrony suki przed kryciem oraz w przypadku nietrzymania moczu. Majtki na cieczkę marki NaturePet posiadają po wewnętrznej stronie wszytą kieszeń z miejscem na wkładkę, która dodatkowo chroni majtki przed zabrudzeniem w okresie rui. Miękki materiał majtek ochronnych zapewnia wysoki komfort noszenia oraz optymalne dopasowanie dzięki dostosowaniu do kształtu talii. Szczególną cechą tych majtek dla psów jest to, że w przypadku suk nie zachodzi konieczność zdejmowania majtek w celu załatwienia swojej potrzeby fizjologicznej.

Produkty ortopedyczne marki NaturePet - ulga w codziennym życiu

Niezależnie od tego, czy chodzi o uprzęże rehabilitacyjne, ochraniacze stawów, majtki na cieczkę lub inne pomoce ortopedyczne – wszystkie produkty można optymalnie i łatwo zintegrować z codziennym życiem i zapewnić chorym psom przede wszystkim lepszą jakość życia. Wszystkie produkty marki Nature Pet można prać w temp. 40°C.

 • 5% rabatu dla klientów PD Plus

 • Wysyłka za pośrednictwem DPD

 • Wygodna płatność w walucie PLN

 • Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty