Top Innovator 2023

Top Innovator 2023

TOP 100 już od 28 lat jest wiodącym konkursem innowacyjności dla niemieckich średnich przedsiębiorstw. Tym samym stanowi jedyny benchmark dla zarządzania innowacjami w Niemczech. 


Dzięki licznym innowacjom, w 2023 roku również Praxisdienst należy do grona laureatów tego konkursu. Poniżej przedstawiamy Państwu, jak udało nam się zakwalifikować do tej nagrody. 

,,Kto przestaje być lepszy, przestał być dobry."

- Philipp Rosenthal

Konkurs innowacyjności TOP 100


Jako jedyny konkurs innowacyjności w Niemczech, TOP 100 nagradza średnie przedsiębiorstwa za ich zarządzanie innowacjami oraz sukcesy w dziedzinie innowacji. Proces podejmowania decyzji, które z biorących udział przedsiębiorstw znajdzie się w grupie 100 najlepszych, opiera się na naukowo uzasadnionych badaniach obejmujących ponad 100 kryteriów w pięciu kategoriach. Wyróżnienie nie dotyczy pojedynczych produktów, ocenie podlegają wszystkie etapy procesu innowacyjnego. 

Do konkursu innowacyjności zostaliśmy zgłoszeni przez gminę, w której swoją siedzibę ma Praxisdienst, i postanowiliśmy wziąć w nim udział. Jesteśmy dumni, że znaleźliśmy się w TOP 100 w naszej klasie wielkości. Nie chcemy jednak spocząć na laurach, lecz traktujemy to jako motywację do dalszego rozwoju w przyszłości i konsekwentnej pracy nad innowacjami dla naszych klientów. Utwierdza nas to jednak w przekonaniu, że jesteśmy na dobrej drodze i jednocześnie uświadamia nam, jak wielki potencjał tkwi w naszej firmie

Jak przebiega procedura wyboru i co jest brane pod uwagę?

Potencjał innowacyjności przedsiębiorstw mierzony jest w pięciu kategoriach:


 • Sukces w dziedzinie innowacji
 • Klimat sprzyjający innowacjom
 • Innowacyjne procesy i organizacja
 • Orientacja zewnętrzna/Open Innovation
 • Kierownictwo promujące innowacje


Poddawane ocenie są nie tylko sukces rynkowy nowy produktów i usług oraz oszczędność kosztów dzięki innowacjom procesowym, lecz również potencjał innowacyjny tkwiący w przedsiębiorstwie. Aby zapewnić równe szanse wszystkim firmom, uczestnicy podzieleni są na trzy klasy wielkościowe. Benchmarking jest zaprojektowany w taki sposób, że uwzględnia również cechy charakterystyczne dla danego sektora. Dzięki temu możliwe jest porównanie firm z różnych branż. Na przykład dostawcy usług mają takie same szanse na zdobycie nagrody jak firmy produkcyjne.

Jak surowy jest proces selekcji do TOP 100?

W TOP 100 uczestnicy rywalizują w trzech kategoriach wielkościowych: przedsiębiorstwa zatrudniające do 50 pracowników, przedsiębiorstwa zatrudniające od 51 do 200 pracowników oraz przedsiębiorstwa zatrudniające powyżej 200 pracowników. W każdej kategorii wielkościowej nagradzanych jest maksymalnie 100 firm. Udziałem w rywalizacji co roku zainteresowanych jest około 3000 przedsiębiorstw, ale dla zdecydowanej większości z nich wymagania procesu selekcji są zbyt wysokie. Już sama rejestracja do TOP 100 jest dużym wyzwaniem. Ponad 500 firm pokonuje tę przeszkodę i ostatecznie składa wniosek. Do konkursu przystępują tylko ci, którzy uważają, że mają szansę dotrzeć do mety. Mimo to średnio 30-40 proc. firm odpada po drodze, co przemawia za ostrą selekcją.

Kto stoi za konkursem innowacyjności TOP 100?

Zebrane dane są oceniane przez prof. dr Nikolausa Franke i jego zespół. Określony w sposób naukowy potencjał innowacyjny przedsiębiorstwa decyduje o tym, kto znajdzie się w nowym TOP 100. Prof. dr Franke jest dyrektorem naukowym TOP 100 i dyrektorem Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji na Wiedeńskim Uniwersytecie Ekonomii i Biznesu. Jest uważany za jednego z czołowych badaczy innowacji na świecie. 

Dlaczego również Praxisdienst znalazł się w TOP 100

Usługa Sprechstundenbedarf w Niemczech: więcej czasu na rzeczy ważne

Dzięki naszej kompleksowej usłudze Sprechstundenbedarf (refundowane zaopatrzenie gabinetów medycznych) codziennie odciążamy liczne gabinety lekarskie i przychodnie w Niemczech. Zamawianie tego rodzaju zaopatrzenia jest z różnych powodów jednym z najbardziej nielubianych zadań. Często trzeba długo szukać, aby dowiedzieć się, czy dany artykuł podlega refundacji, czy też nie. Jeśli istnieją wątpliwości, zazwyczaj dla bezpieczeństwa zakup finansowany jest z własnego budżetu gabinetu. 


Właśnie w tym momencie personel medyczny traci najwięcej cennego czasu, którego potem może zabraknąć w innym miejscu, np. podczas opieki nad pacjentami. Dlatego też zdecydowaliśmy się wprowadzić kompleksową i całkowicie bezpłatną usługę realizacji zamówień Sprechstundenbedarf. Klienci Praxisdienst przesyłają nam swoje zapotrzebowanie, my sprawdzamy, czy wszystkie produkty kwalifikują się do refundacji, a następnie wystawiamy odpowiednią receptę na artykuły SSB i rozliczamy się z właściwą kasą chorych. Dzięki nowym funkcjom sklepu można też na pierwszy rzut oka rozpoznać, jakie artykuły zaliczają się do Sprechstundenbedarf. W ten sposób ułatwiamy naszym klientom podjęcie decyzji o zakupie. Dalsze informacje na temat naszej usługi Sprechstundenbedarf w Niemczech  

Aplikacja easyOrder: Łatwiejsze i szybsze zamawianie

Aby nasi klienci mogli składać zamówienia jeszcze szybciej i łatwiej, stworzyliśmy nową wersję aplikacji do zamówień. Dzięki tej darmowej aplikacji powtarzające się zamówienia można składać dwa razy* szybciej niż w naszym sklepie internetowym. (*Średnia wartość według Google Analytics)


Propozycje produktów i ich ilości dopasowane do wybranej specjalizacji

Cyfrowy formularz zamówienia ze wszystikimi zamawianymi w przeszłości artykułami

Dziecinnie proste dodawanie i usuwanie artykułów poprzez przesuwanie

Intuicyjna wyszukiwarka produktów po ich nazwie, kodzie EAN, PZN czy numerze artykułu

Alarm przypominający o zamówieniu kończących się produktów


Aplikacja wkrótce dostępna będzie także w języku polskim!

W pełni zautomatyzowany system magazynowy: większe bezpieczeństwo i wydajność

W ostatnich latach nieustannie pracowaliśmy nad tym, aby sprostać stale rosnącemu zapotrzebowaniu i coraz większej ilości zamówień. Poza rozbudową możliwości magazynowych, kluczowy nacisk położyliśmy na zwiększenie wydajności naszego magazynu


Dziś, w 2023 roku, w naszym magazynie głównym w Longuich o powierzchni 7000 m2 przechowujemy ok. 35 000 artykułów na 40 000 miejsc magazynowych. 25 000 z nich jest w pełni zautomatyzowane i obsługiwane aktualnie przez łącznie 21 robotów. Wielokrotnie nagradzany system AutoStore oferuje niezrównaną niezawodność operacyjną i pomaga nam osiągnąć znaczną przewagę wydajnościową nad operacjami magazynowymi przeprowadzanymi ręcznie. Zużycie energii elektrycznej na potrzeby funkcjonowania AutoStore jest w całości pokrywane przez instalację fotowoltaiczną na dachu naszego magazynu. 


Skanując każdy artykuł za pomocą skanera kodów kreskowych, oferujemy naszym klientom duże bezpieczeństwo. Ponadto wszystkie procesy w naszym magazynie mogą zostać prześledzone do najmniejszego szczegółu. Zapisane informacje są przekazywane do naszego systemu, dzięki czemu wszystkie istotne dane, takie jak numer partii, termin przydatności do użytku i wiele innych, są w równym stopniu dostępne dla każdego. 

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty