Porównanie najpopularniejszych testów na antygeny koronawirusa z naszej ofertyRoche test na antygeny SARS-CoV-2

Siemens Clinitest Rapid COVID-19 Antigen Test

NADAL test na antygeny COVID-19

Czas oczekiwania na wynik

15 minut

15 minut

15 minut
Czułość 96,52%
97,25%

90,2%


Specyficzność 99,68%

100%

>99,9%

Ilość testów w opakowaniu 25

20

20
Aktualna dostępność
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki
Dostępny od ręki

Parametr czułość

Czułość testu informuje o tym, u ilu procent faktycznie zakażonych pacjentów test wskaże infekcję z wynikiem pozytywnym. Przy czułości na poziomie 95%, 95 ze 100 pacjentów otrzyma wynik pozytywny, podczas gdy pozostałych 5 pacjentów otrzyma wynik fałszywie negatywny. Im wyższa czułość, tym rzetelniej test pokaże wynik pozytywny przy istniejącej infekcji.


Parametr specyficzność

Specyficzność testu wskazuje prawdopodobieństwo, z jakim zdrowy pacjent zostanie również rozpoznany przez test jako zdrowy. Im wyższa specyficzność, tym mniej prawdopodobny jest wynik fałszywie pozytywny.


Wartość Ct

Wartość Ct oznaczana podczas badania PCR służy jako miara ilości zawartego w próbce RNA wirusa. Im wyższa wartość Ct, tym mniejsze jest stężenie wirusa w badanej próbce. Podczas badania wirusa SARS-CoV-2 metodą PCR, wartości Ct powyżej 35 wskazują na bardzo niskie stężenie wirusa w próbce.

Powszechne testowanie w ramach walki z pandemią

Opublikowany niedawno przez Instytut Jagielloński raport "Jak przygotować polską ochronę zdrowia na kolejne epidemie?" wymienia powszechne testowanie społeczeństwa jako jedną ze stu metod walki z pandemią. Zgodnie z tym zaleceniem, Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić powszechne testowanie przede wszystkim dla tych osób, które ze względu na wykonywane obowiązki zawodowe są najbardziej narażone na zakażenie nowym koronawirusem, czyli personelu medycznego, pracowników oświaty, pracowników administracji publicznej, ale też innych grup, np. uczniów.


Możliwość wykonania bezpłatnego testu na obecność SARS-CoV-2 ma być dostępna również dla tych osób, u których nie stwierdzono żadnych objawów typowych dla tej infekcji, ale które podejrzewają, że miały kontakt z osobą zakażoną. Pozwoli to odpowiednio wcześnie wykryć zakażenie nowym koronawirusem i potencjalnie przerwać łańcuch infekcji.

Test na antygeny COVID-19

Testu na antygeny COVID-19 używa się do wykrywania aktywnej infekcji SARS-CoV-2. Działanie testu opiera się na wykrywaniu nukleoprotein wirusa SARS-CoV-2 w próbkach wymazu z nosa i/lub gardła. W przeciwieństwie do testu PCR, wynik testu na antygeny dostępny jest w ciągu kilkunastu minut, co umożliwia niezwłoczne wdrożenie odpowiednich środków. Testy na antygeny COVID-19 bardzo dobrze nadają się do badania osób, które miały kontakt z pacjentem zakażonym SARS-CoV-2 i u których istnieje podejrzenie infekcji. Szybki test diagnostyczny typu Point-of-Care można przeprowadzić nie tylko w gabinecie lekarskim, lecz również w szpitalach, domach opieki lub innych placówkach medycznych.


Prosimy przed użyciem testu przeczytać instrukcję użytkowania - w zależności od dopuszczenia do obrotu, poszczególne testy antygenowe może wykonywać albo wyłącznie personel medyczny, albo osoby odpowiednio przeszkolone bądź pacjent samodzielnie.

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty