Praxisdienst Local

Praxisdienst Local

Zapraszamy do zapoznania się z naszym rosnącym asortymentem wysokiej jakości środków ochrony osobistej produkowanych lokalnie. Wybierając produkt z naszej linii Praxisdienst Local, stawiają Państwo na długoterminowe bezpieczeństwo dostaw, wspierają lokalną gospodarkę i przyczyniają się do bardziej zrównoważonego rozwoju. Warto dokonać właściwego wyboru!

Praxisdienst Local - właściwy wybór

Podczas pandemii COVID-19 boleśnie przekonaliśmy się o naszej dużej zależności od importu medycznego sprzętu ochronnego, zwłaszcza z Azji. W wielu regionach placówki medyczne cierpiały z powodu dramatycznego niekiedy braku odpowiedniego wyposażenia ochronnego - zostało to wystarczająco nagłośnione.

Również my jako dystrybutorzy stanęliśmy nagle przed bezprecedensowym wyzwaniem. Podczas gdy przed rozpowszechnieniem się COVID-19 mogliśmy praktycznie dowolnie zamawiać wyposażenie higieniczne i ochronne w potrzebnej nam ilości, wraz z wybuchem pandemii dostępne moce produkcyjne zostały w jednej chwili drastycznie ograniczone - przy jednoczesnym ogromnym wzroście popytu. Poskutkowało to niedoborami dostaw, które przy niektórych grupach produktów nadal stanowią dla nas wyzwanie.


Buy local - przede wszystkim przy wyposażeniu ochronnym

Aby przeciwdziałać temu uzależnieniu, innowacyjne przedsiębiorstwa w różnych miejscach w Europie zdecydowały się na utworzenie lokalnych zakładów do produkcji artykułów higienicznych i ochronnych. Częściowo są to nowe, dopiero co powstałe firmy, a po części firmy już istniejące, które wykazują się dużą kreatywnością i zaangażowaniem, aby przestawić posiadane linie produkcyjne na produkcję sprzętu ochronnego


Zdajemy sobie sprawę, że opracowanie nowych produktów oraz przebudowa produkcji wymagają dużego nakładu osobowego i finansowego i mogą być sensownie realizowane wyłącznie przy długoterminowym zaangażowaniu. Z tego powodu w ramach inicjatywy Praxisdienst Local wspieramy szczególnie odważne i pomysłowe przedsiębiorstwa, które produkują sprzęt ochronny lokalnie.

Jedna decyzja, więcej zrównoważonego rozwoju

W sektorze spożywczym od pewnego czasu uznajemy to za oczywiste: produkty wytwarzane lokalnie i w sposób zrównoważony kosztują nieco więcej, a większość z nas jest zadowolona, że płaci za nie uczciwą cenę. Podobnie jest z lokalnie wytwarzanymi produktami medycznymi. Artykuły, które są produkowane zgodnie z wysokimi, europejskimi standardami produkcyjnymi i społecznymi, mają nieco wyższą cenę i zasługują na to.


Nasza obietnica najlepszych cen

Nasza obietnica najlepszych cen: produkty z inicjatywy Praxisdienst Local oferujemy Państwu po wyjątkowo niskiej marży. Czyniąc to, świadomie rezygnujemy z dużej części naszego narzutu. Ważne jest dla nas, aby lokalna produkcja artykułów medycznych, zwłaszcza w dziedzinie sprzętu ochronnego, była kontynuowana w perspektywie długoterminowej i nie zniknęła ze sceny w ciągu kilku miesięcy, gdy tylko skończy się wsparcie ze środków publicznych. Naszym celem jest oferowanie Państwu lokalnie wytwarzanych produktów jak najdłużej i po najbardziej rozsądnej cenie.


W ten sposób Państwo jako klienci i my jako dystrybutorzy możemy przyczynić się do tego, że dramatyczne niedobory dostaw, z którymi branża miała do czynienia zaledwie kilka miesięcy temu, nie powtórzą się w przyszłości.

Dlaczego warto wybrać produkty Praxisdienst Local?

Jakość

 • Otrzymają Państwo produkt wysokiej jakości, wyprodukowany zgodnie z surowymi normami jakości i bezpieczeństwa.

Zrównoważony rozwój

 • Lokalna produkcja oznacza również lokalny transport. Nie ma potrzeby korzystania z kosztownego i szkodliwego dla środowiska transportu morskiego lub lotniczego. Ponadto kupują Państwo produkt, który jest wytwarzany zgodnie z wysokimi europejskimi standardami ochrony środowiska

Wkład w bezpieczeństwo dostaw

 • Swoim wyborem przyczyniają się Państwo do tego, aby produkcja artykułów o krytycznym znaczeniu dla sektora medycznego mogła odbywać się również w dłuższej perspektywie lokalnie. W ten sposób wspierają Państwo bezpieczeństwo dostaw i zmniejszają zależność od importu na duże odległości.

Uczciwy stosunek jakości do ceny

 • Lokalna produkcja jest dla nas warta szczególnie ścisłej kalkulacji cenowej. Otrzymują Państwo najlepszą możliwą cenę, zapewniającą lokalnym producentom uczciwe warunki.

Wsparcie dla lokalnej gospodarki oraz małych i średnich przedsiębiorstw

 • Artykuły produkowane na miejscu wzmacniają lokalną gospodarkę, wartość dodana pozostaje w regionie, a Państwo przyczyniają się do utrzymania miejsc pracy. Dla nas jako firmy prowadzonej przez właściciela jest również ważne, aby wspierać małe i średnie przedsiębiorstwa.
W ten sposób wspieramy lokalne przedsiębiorstwa

Dotarcie do klientów w całej Europie

 • Decydując się na Praxisdienst jako partnera handlowego, wybierają Państwo jednego z liderów na rynku i mają możliwość dotarcia do profesjonalistów medycznych w całej Europie za pośrednictwem naszego sklepu prowadzonego w 7 językach. Ponadto nasz zespół marketingowy wspiera sukces Państwa produktu poprzez odpowiednio dopasowane kampanie.

Optymalne opakowanie

 • Szczególnie w przypadku artykułów medycznych funkcjonalne i atrakcyjne opakowanie jest niezbędne, aby z powodzeniem wprowadzić produkt na rynek. Mamy doświadczenie w projektowaniu opakowań i z chęcią Państwa wesprzemy.

Prezentacja produktu

 • Zaprezentujemy Państwa produkt w odpowiednim świetle i w razie potrzeby wykonamy zdjęcia w naszym studio fotograficznym. Nasi doświadczeni menedżerowie produktu i redaktorzy przedstawią Państwa produkt we wszystkich jego istotnych aspektach.

Logistyka

 • W naszym głównym magazynie o powierzchni ponad 7000 m², częściowo w pełni zautomatyzowanym, prowadzimy aż do 20 000 artykułów. Nasz zespół logistyczny pracuje w systemie dwuzmianowym, aby zapewnić, że również Państwa produkt zostanie wysłany bez opóźnień.


Są Państwo lokalnym producentem sprzętu ochronnego i chcieliby sprzedawać swoje produkty razem z nami? Cieszymy się na wiadomość e-mail od Państwa!

Nasi lokalni producenci

Hôpitaux Robert Schuman

W miarę jak rozprzestrzeniała się pandemia koronawirusa, luksemburskie stowarzyszenie szpitali Hôpitaux Robert Schuman szybko zdało sobie sprawę ze swojej dużej zależności od krajów azjatyckich w zakresie zaopatrzenia w maski ochronne. W związku z tym podjęto decyzję o utworzeniu własnego zakładu produkcji masek w Luksemburgu, aby być przygotowanym na przyszłe kryzysy zdrowotne. Powstały w ten sposób zakład produkcyjny, zarządzany przez spółkę Santé Services zależną od stowarzyszenia Hôpitaux Robert Schuman, jest w stanie zaspokoić potrzeby całego regionu. Ponadto, certyfikowane maski, wykonane z wyjątkiem gumki w całości z materiałów pochodzenia europejskiego, są dostępne w Praxisdienst. Z przyjemnością podjęliśmy się również stworzenia opakowania dla lokalnie produkowanych masek chirurgicznych.

Produkcja masek ochronnych przez Hôpitaux Robert Schuman w Luksemburgu

Uroczysta inauguracja linii produkcji masek z udziałem premiera Luksemburga Xaviera Bettela.

Kierownik produkcji wyjaśnia szczegóły produkcji masek w zakładzie produkcyjnym w Gasperich w Luksemburgu (oba filmy w języku francuskim).

GCL International

W marcu 2020 r. firma GCL International, tradycyjnie zajmująca się produkcją nakrętek dla przemysłu napojów, podjęła decyzję o produkcji przyłbic ochronnych w technologii druku 3D i przekazaniu ich jako darowizny do potrzebujących placówek. Od tego czasu rozprowadzono nie mniej niż 15 000 sztuk, głównie do szpitali w Luksemburgu, Francji i Włoszech. Inne instytucje szybko wyraziły swoje zainteresowanie i podjęto decyzję o uprzemysłowieniu produkcji "Made in Luxembourg". Produkcja głównych komponentów, montaż i pakowanie przyłbic ochronnych odbywa się od tego czasu w Foetz w Luksemburgu. Projekt opakowania przygotował zespół marketingowy Praxisdienst.

 

hygn.me

Wiosną 2020 roku Johannes Wagner, założyciel i dyrektor zarządzający producenta designerskich mebli conmoto, zdał sobie sprawę, że istnieje zapotrzebowanie na rozwiązania higieniczne i dozowniki do dezynfekcji, które nie tylko spełnią swoje zadanie, ale dzięki wysokiej jakości i dobremu wzornictwu będą rozwiązaniem długoterminowym. Założył markę hygn.me i we współpracy z renomowanymi studiami projektowymi, takimi jak Sieger Design, opracował wysokiej jakości stanowiska higieniczne i dozowniki do dezynfekcji. Stacje higieny hygn.me są wykonane głównie z płyt Compact Density Fibreboard (CDF) z certyfikatem FSC i PEFC. Materiały te są łatwe do czyszczenia i dlatego są szczególnie higieniczne. Wszystkie produkty hygn.me są wytwarzane we własnej fabryce firmy w Niemczech w pobliżu Münster.

 

WellisAir

Pod marką Wellisair hiszpański producent airtècnics, należący do Rosenberg Group, opracowuje i produkuje w swoim zakładzie niedaleko Barcelony innowacyjne urządzenia do dezynfekcji powietrza i powierzchni. Producent wykorzystuje przy tym swoją wiedzę i doświadczenie w produkcji urządzeń do dezynfekcji zdobyte już w trakcie poprzednich epidemii, takich jak SARS-CoV-1. Sprawdzony, nieszkodliwy dla ludzi proces dezynfekcji wykorzystuje do eliminacji patogenów rodniki hydroksylowe.

 

Lena Lighting

Polska firma Lena Lighting jest obecna na rynku od wielu lat jako jeden z wiodących producentów wysokiej jakości systemów oświetleniowych. Na prośbę lokalnego szpitala na początku pandemii koronawirusa, Lena Lighting wykorzystała swoje doświadczenie w dziedzinie światła UV-C do opracowania urządzeń do dezynfekcji powietrza i powierzchni, które znajdują zastosowanie głównie w sektorze opieki zdrowotnej i w obiektach użyteczności publicznej. 

Lokalne produkty w Praxisdienst

Przegląd produktów

Sprzęt ochronny

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty