Praxisdienst Eco

Praxisdienst Eco

W Praxisdienst znajdą Państwo stale rosnący asortyment zrównoważonych produktów, dlatego też poniżej zebraliśmy dla Państwa najważniejsze informacje na temat wyróżnienia Eco Label oraz “Praxisdienst i Ekologia”.

"Musimy rozwiązać kryzys klimatyczny. To nie jest kwestia polityczna, lecz moralna. Mamy wszystko, co potrzebne, by zacząć, może z wyjątkiem chęci do działania."

 - Albert Arnold Gore (wiceprezydent Stanów Zjednoczonych w latach 1993-2001)

     Nowe oznakowanie Praxisdienst Eco Label od teraz wyróżnia produkty mające znacznie mniejszy negatywny wpływ na środowisko niż porównywalne artykuły.

Kryteria dla oznakowania Praxisdienst Eco Label

Następujące kryteria stanowią dla nas wytyczne dla oznakowania Praxisdienst Eco Label. Aby produkt w naszym sklepie internetowym mógł zostać wyróżniony oznakowaniem Praxisdienst Eco Label, musi on spełniać co najmniej jeden z poniższych wymogów:


 • Wykonanie z surowców wtórnych lub odnawialnych
 • Biodegradowalność w 100% lub kompostowalność
 • Produkcja przyjazna dla środowiska
 • Opakowanie producenta nie zawiera plastiku


Dlaczego Praxisdienst Eco Label?

Jako przedsiębiorstwo Praxisdienst już wiele zmieniliśmy wewnątrz firmy, aby ograniczyć nasz negatywny wpływ na środowisko. Teraz chcielibyśmy także zaoferować naszym klientom możliwość przyczynienia się do ochrony klimatu poprzez kupowanie ekologicznych produktów.

Dlatego też od teraz wyróżniamy zrównoważone produkty spełniające powyższe kryteria oznakowaniem Praxisdienst Eco Label. Dzięki temu przyjazne dla środowiska artykuły są w naszym sklepie internetowym rozpoznawalne na pierwszy rzut oka i wyraźnie wyróżniają się w przeglądzie kategorii. Dla Państwa, jako świadomych ekologicznie klientów, znak Eco Label służy jako wskazówka i ułatwia znalezienie w naszym asortymencie zrównoważonych artykułów.


Przekształcenie wewnętrznych struktur z uwzględnieniem ochrony klimatu

Jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne postawiliśmy sobie za misję utrzymanie naszego śladu ekologicznego na jak najniższym poziomie.

Z tego powodu już wiele lat temu rozpoczęliśmy przebudowę naszych własnych struktur, aby uczynić je bardziej zrównoważonymi


W pierwszym kroku przeszliśmy na odnawialne źródła energii. System fotowoltaiczny na dachu naszego nowego centrum logistycznego produkuje już wystarczająco dużo energii elektrycznej, aby zasilić naszą całą infrastrukturę logistyczną. Ponadto posiadamy nową i supernowoczesną turbinę wiatrową na dachu naszej powierzchni biurowej, będącą obecnie w fazie testowej. Jeśli ta forma energii odnawialnej sprawdzi się również w teście praktycznym, rozbudujemy nie tylko system fotowoltaiczny, ale także system turbin wiatrowych, aby móc pokrywać nasze potrzeby energetyczne wyłącznie ze źródeł odnawialnych.

Drugim krokiem było wyposażenie centrum logistycznego i biur w energooszczędne oświetlenie LED. Oświetlenie LED jest nie tylko wyjątkowo trwałe, lecz również zużywa mniej energii niż oświetlenie konwencjonalne. W rezultacie udało nam się zredukować zużycie prądu o ok. 40%.


W trzecim etapie zakupiliśmy maszyny, które dokładnie mierzą towar i są w stanie tworzyć indywidualne opakowania. Dzięki temu nie tylko unikamy generowania niepotrzebnych odpadów, ale także jesteśmy w stanie zredukować objętość naszych opakowań o 40%, a tym samym zminimalizować objętość frachtu oraz liczbę przesyłek.


Jednym z naszych najnowszych projektów jest modernizacja naszej floty pojazdów. Dotychczas niezwykle efektywne pojazdy z silnikami Diesla zostały już częściowo zastąpione przez przyjazne dla klimatu pojazdy elektryczne. Naszym celem jest eksploatacja floty w pełni elektrycznej w perspektywie długoterminowej, ponieważ jest to nie tylko bardziej wydajne, ale także lepsze dla równowagi ekologicznej.Jesteśmy nadal na początku drogi, której celem jest zmniejszanie naszego śladu ekologicznego. Codziennie pracujemy z wielką pasją, aby ulepszać i rozbudowywać naszą koncepcję zrównoważonego rozwoju . Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że nie jest ona jeszcze w 100% dojrzała i ma pewne słabe punkty. Niemniej jednak chcelibyśmy korzystać z możliwości dostępnych nam już dziś nie tracić cennego czasu.

*plus VAT
Zaloguj się
To enable login with Google, you have to allow it in the dialog for cookie settings: Ustawienia plików cookie
Język & waluta
Polski
 • Deutsch
 • Nederlands
 • Français
 • English
 • Polski
 • Español
 • Italiano
EUR
 • EUR
 • USD $
 • CHF Fr.
 • GBP £
 • DKK Kr.
 • SEK kr
 • PLN
Wybierz specjalność

Praxisdienst oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Aby uzyskać dostęp do profesjonalnych produktów, proszę wybrać specjalność.


Kategorię w nagłówku można zmienić w dowolnym momencie.

Wpisz, aby zobaczyć wyniki...
Grupy produktów
  Treści
  Z Twoich list zapamiętanych produktów ()
   Produkty pasujące do szukanej frazy ()
    Pokaż wszystkie produkty
     Ostatnio oglądane
      Ostatnio kupione produkty