Praxisdienst
 1. Medyczny
 2. Higiena
 3. Środki do dezynfekcji
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Środki do dezynfekcji


Środki do dezynfekcji są jednym z najważniejszych sposobów, aby zapobiec przenoszeniu infekcji. Przy pomocy dezynfekcji zabija się zarazki lub przynajmniej hamuje ich wzrost. Prawidłowo wykonana dezynfekcja redukuje ilość zarazków i wyklucza z dużym prawdopodobieństwem przeniesienie infekcji. Do wyboru mamy liczne środki dezynfekujące.

 

Środki do dezynfekcji dzieli się na:


Dezynfekcja powierzchni
Dezynfekcja powierzchni odgrywa bardzo ważną rolę we wszystkich obszarach medycznych. Poprzez kropelki znajdujące się w powietrzu zarazki mogą osadzać się na wszystkich odsłoniętych powierzchniach. Tylko za pomocą konsekwentnej dezynfekcji obciążenie bakteryjne może zostać zmniejszone do nieszkodliwego poziomu. Najbardziej skuteczną formą dezynfekcji powierzchni jest dezynfekcja przez przecieranie.


Dezynfekcja narzędzi
Dezynfekcja narzędzi odbywa się przed sterylizacją instrumentów, w celu zmniejszenia ryzyka dla personelu przy czyszczeniu narzędzi. Z reguły dezynfekcja narzędzi przeprowadzana jest w kąpieli zanurzeniowej. Można również użyć specjalnych maszyn, które automatycznie czyszczą i dezynfekują instrumenty.


Dezynfekcja rąk
Dezynfekcja rąk służy nie tylko ochronie własnej, lecz również ochronie pacjenta. Powinna być przeprowadzona przed każdym kontaktem z pacjentem, aby zapobiec przeniesieniu zarazków z pacjenta na pacjenta. Rozróżnia się dwa rodzaje dezynfekcji rąk - higieniczna i chirurgiczna dezynfekcja rąk. Chirurgiczna dezynfekcja rąk przeprowadzana jest np. przed zabiegami chirurgicznymi.


Dezynfekcja skóry
Aby zapobiec przenoszeniu zarazków do rany, przed zabiegami inwazyjnymi, przed punkcjami, iniekcjami i pobieraniem krwi przeprowadzana jest dezynfekcja skóry. Środek do dezynfekcji skóry spryskuje się zazwyczaj na skórę, można go jednak również nakładać za pomocą tupfera.

W kategorii środki do dezynfekcji oferujemy środki dezynfekcyjne w dużym wyborze oraz odpowiednie akcesoria w niskiej cenie.