1. Medyczny
 2. Medycyna ratunkowa
 3. Wentylacja i intubacja
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: [email protected]

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Wentylacja i intubacja


Wentylacja i intubacja pacjentów konieczna jest zawsze wtedy, kiedy samodzielne oddychanie zagrożone lub ograniczone jest w wyniku wypadku lub choroby bądź sedacji. Celem jest utrzymanie wymiany gazowej w płucach w wystarczającym stopniu, aby uniknąć uszkodzeniu narządów. Intubacja do zapewnienia drożności dróg oddechowych stosowana jest np. przy zabiegach chirurgicznych ze znieczuleniem ogólnym, u pacjentów nieprzytomnych lub ostrej niewydolności oddechowej. Intubacja nie tylko zapobiega dostaniu się wydzielin do dróg oddechowych, lecz ułatwia również wentylację zewnętrzną.

Intubacja dotchawicza jest w dzisiejszych czasach standardową metodą zapewnienia drożności dróg oddechowych. Intubacje stosuje się zarówno w sytuacjach nagłych, jak również przy planowanych zabiegach. Ponieważ intubacja dotchawicza to inwazyjna forma wentylacji, stosuje się ją wyłącznie w narkozie lub w przypadku utarty świadomości.

W kategorii wentylacja i intubacja oferujemy Państwu w dużym wyborze produkty do przeprowadzenia intubacji dotchawiczej i do wentylacji za pomocą takich narzędzi jak worki samorozprężalne, rurki intubacyjne i cewniki.