1. Medyczny
 2. Medycyna ratunkowa
 3. Wentylacja i intubacja
 4. Worki samorozprężalne i maski twarzowe
Zapomniałeś hasła?
Nic nie szkodzi, tutaj możesz ustawić nowe hasło.

 • Proszę podać poprawny adres e-mail

Po kliknięciu na 'Pobierz hasło' wysłany zostanie e-mail z instrukcjami jak zresetować hasło.

Wskazówka

Prosimy wpisać adres e-mail, zwracając uwagę na dokładnie taką samą pisownię adresu, jak podczas rejestracji w sklepie Praxisdienst. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie odnaleźć Państwa adresu e-mail w naszym systemie.

Jeśli pomimo wpisania poprawnego adresu e-mail i posiadania konta klienta w naszym sklepie nadal mają Państwo problemy z zalogowaniem się i nie otrzymali Państwo wiadomości e-mail "Hasło do sklepu Praxisdienst", prosimy zwrócić się do: info@praxisdienst.de

Zaloguj się

Dashboard

Załóż nowe konto

Zarejestruj się

Koszyk jest pusty.

Zaloguj się
*wszystkie ceny plus VAT
 • Korzyści dla Państwa
  • Doskonale zaopatrzony sklep dla lekarzy
  • Brak minimalnej wartości zamówienia
  • Ubezpieczona przesyłka & bezpłatny zwrot
  • Preferowany termin dostawy
 • Sklep dla lekarzy
  i placówek medycznych

  Oferta w naszym sklepie przeznaczona jest dla osób, placówek medycznych, urzędów
  i przedsiębiorstw, stosujących produkty medyczne w ramach czynności zawodowych lub służbowych.

 • Formy płatności
  • Formy płatności
Shop Usability Award Nominierung Shop Usability Award

Worki samorozprężalne i maski twarzowe


Worek samorozprężalny, zwany także resuscytator lub worek Ambu, jest to urządzenie medyczne, używane do ręcznej wentylacji pacjentów w sytuacjach nagłych i podczas transportu. Ponieważ worek Ambu nie opiera się na technicznych źródłach energii, powinien on być przechowywany jako urządzenie zapasowe, gdy pacjenci wentylowani są maszynowo.

Resuscytator składa się z wydrążonego korpusu oraz wielu zaworów, które zapewniają, że powietrze z worka dociera do płuc pacjenta, natomiast powietrze z płuc odprowadzane jest do otoczenia i nie przechodzi z powrotem do worka Ambu.

Liczne worki samorozprężalne można połączyć ze źródłem tlenu, aby umożliwić wentylację o wysokiej zawartości O2. Powszechnie stosuje się zawory PEEP, co ma prowadzić do lepszego wchłaniania tlenu.

W zależności od sytuacji wentylacja przeprowadzana jest na zaintubowanym pacjencie lub, jeśli intubacja nie jest możliwa lub konieczna, potrzebna jest maska twarzowa. Worki Ambu dostępne są zasadniczo ze standardowym łącznikiem, do którego można podłączać zarówno maski twarzowe jak również rurki intubacyjne. Worek samorozprężalny umożliwia w ten sposób przeprowadzenie obydwóch form wentylacji.

Do wentylacji niemowląt i dzieci są używane nie tylko mniejsze maski twarzowe, lecz także specjalne worki Ambu. Jest to ważne, aby zapobiec wentylacji przy zbyt wysokim ciśnieniu, która może prowadzić nie tylko do wdmuchiwania żołądkowego, ale również do uszkodzenia tkanki płucnej.

W kategorii «Worki samorozprężalne i maski twarzowe» zebraliśmy dla Państwa w dużym wyborze worki Ambu oraz odpowiednie maski twarzowe, rurki intubacyjne i maski krtaniowe. Worki samorozprężalne duńskiej firmy Ambu w niskiej cenie kupisz w sklepie ze sprzętem medycznym Praxisdienst.

Resuscytatory wielokrotnego użytku, które można dezynfekować i sterylizować to nie jedyne worki Ambu w naszej ofercie. Oferujemy Państwu także worki jednorazowe, które po użyciu usuwa się. Worki Ambu jednorazowe nie wymagają czasochłonnego i kosztownego przygotowania, a poza tym eliminują ryzyko zakażeń krzyżowych i przenoszenia infekcji w wyniku niedostatecznej sterylizacji.

Zapoznaj się z naszą bogatą ofertą i odkryj worki samorozprężalne i maski twarzowe oraz nasz sprzęt ratowniczy w kategorii «Medycyna ratunkowa».